Premier League: Pierwszy seniorski gol Bajceticia, festiwal niecelności Nuneza, Liverpool wygrywa z Aston Villą

Aston Villa przegrała u siebie z Liverpoolem 1:3 w 17. kolejce Premier League.

Liverpool nie wszedł w sezon 2022/23 zbyt dobrze i wiele fanów wręcz czekało na przerwę w rozgrywkach. Jak się okazało – słusznie. Jurgen Klopp pomimo kłopotów z kontuzjami zdołał przygotować swój zespół tak, by po tejże przerwie wyglądali całkiem inaczej niż chociażby w przegranych rywalizacjach z Nottingham Forest i Leeds. Dzięki temu pierwszy raz w tym sezonie “The Reds” wygrali trzy mecze pod rząd w Premier League. Aston Villa z kolei nie wyglądała najlepiej. Nic dziwnego, że zajmują 12. miejsce w tabeli z aż ośmioma porażkami.

Strzelanie już w 5′ minucie rozpoczął niezawodny Mohamed Salah. Wykorzystał on sprytne podanie w pole karne Andy’ego Robertsona. Po 20 minutach wynik przez kilka sekund brzmiał 2:0, ale Joel Matip strzelał z pozycji spalonej, dlatego gol nie mógł zostać uznany. Później pierwszą dogodną sytuację miał Darwin Nunez, jednakże Urugwajczykowi do bramki dzisiejszego popołudnia “nie wchodziło” nic. Weszło natomiast Virgilowi van Dijkowi w 37′ minucie. Holender uderzył z ostrego konta i po delikatnej obcierce piłka zmyliła Robina Olsena. Pierwsza połowa skończyła się nieuznanym golem Olliego Watkinsa. Napastnik był bowiem na pozycji spalonej, jak wcześniej Matip.

Na początku drugiej połowy Salah popisał się pięknym rajdem ze swojej połowy, mijając dwóch zawodników, ale brakło mu siły na precyzyjny strzał. W 59′ minucie Douglas Luiz wrzucił piłkę w pole karne, a kontaktowe trafienie zaliczył Watkins. Po drodze widzieliśmy kolejne nieudane strzały Darwina Nuneza. Pod koniec spotkania swojego pierwszego seniorskiego gola strzelił Stefan Bajcetic. Trzeba przyznać, że młodzieżowiec “The Reds” zachował zimną krew, przyjął piłkę, kiwnął i ustalił wynik spotkania na 3:1 dla przyjezdnych.

26.12.2022, 17. kolejka Premier League, Villa Park (Birmingham)

Aston Villa – Liverpool 1:3

Watkins 59′ – Salah 5′, van Dijk 37′, Bajcetić 81′

Aston Villa: Olsen – Young, Konsa, Mings, Digne – McGinn, Kamara (86. Coutinho), Luiz, Bailey (86. Dendoncker) – Buendía (86. Ings), Watkins.

Liverpool: Alisson – Alexander-Arnold (79. Gomez), Matip, van Dijk, Robertson – J. Henderson (C) (79. Bajcetic), Fabinho, Alcântara (67. Keïta) – Salah, Núñez (88. Doak), Oxlade-Chamberlain (67. Elliott).