Premier League: Derby Londynu dla Arsenalu! Maszyna Mikela Artety się nie zatrzymuje

W ostatnim poniedziałkowym meczu rozgrywek Premier League Arsenal pokonał West Ham United 3:1.

Obie drużyny obecny sezon rozgrywają zupełnie inaczej. Podczas gdy Arsenal zachwyca swoją grą, West Ham United bije się o utrzymanie. Jak jednak wiemy – derby rządzą się swoimi prawami i nie inaczej było w tym przypadku. “Młoty” napędziły nieco stracha swoim największym rywalom, ale ostatecznie to podopieczni trenera Mikela Artety dopisują w ligowej tabeli kolejne trzy punkty.

Strzelanie w 5′ minucie rozpoczął Eddie Nketiah, jak jednak się okazało, znajdował się on na pozycji spalonej. Po analizie VAR sędzia więc anulował gola. Pomocy wozu VAR Michael Oliver potrzebował także w 25′ minucie gdy William Saliba faulował w polu karnym przeciwnika. Karnego na gola zamienił Said Benrahma. W doliczonym czasie gry Arsenal mógł także otrzymać “jedenastkę”, ale ostatecznie arbiter uznał, że zawodnik West Hamu nie zagrywał ręką.

Drugą połowę wyśmienicie mógł zacząć Michail Antonio, jednakże na jego drodze stanął Aaron Ramsdale. “Armatki” szybko wzięły się za odrabianie strat. Martin Odegaard zagrał w pole karne a tam czekał Bukayo Saka, który doprowadził do wyrównania. Pięć minut poźniej Granit Xhaka podał do Gabriela Martinelliego, który wyprowadził swoją drużynę na prowadzenie. W 69′ minucie wynik spotkania ustalił Eddie Nketiah. Pomimo próby Pablo Fornalsa z dystansu w doliczonym czasie gry wynik spotkania nie uległ zmianie dzięki Ramsdale’owi. Arsenal umacnia się na pozycji lidera! A West Ham.. ciągle bije się o utrzymanie.

26.12.2022 r., 17. kolejka rozgrywek Premier League, Emirates Stadium (Londyn)

Arsenal – West Ham United 3:1

Saka 53′, Martinelli 58′, Nketiah 69′ – Benrahma 27′

Arsenal: amsdale – B. White, Saliba, Gabriel, Tierney (73. Zinchenko) – Ödegaard, Partey (90+5. Alnaní), Xhaka – Saka, Nketiah, Martinelli (88. Vieira).

West Ham United: Fabiański – Coufal, Kehrer, Dawson, Cresswell – Souček (78. Fornals), Rice – Bowen, Paquetá, Benrahma – Antonio (87. Mubama).