Premier League: Pierwsza porażka Evertonu

źródło: tottenhamhotspur.com

W pierwszym niedzielnym meczu 8. kolejki angielskiej Premier League Everton przegrał 0:1 z West Ham. Dla londyńskiego kluby to pierwsza domowa porażka w bieżących rozgrywkach.

Obie ekipy chciały ten mecz wygrać, ponieważ przed przerwą reprezentacyjną oba kluby nie wygrały swojego spotkania. Zespół z Liverpoolu zremisował w Manchesterze z Czerwonymi Diabłami, a Młoty sensacyjnie przegrały w Londynie z Brentford.

Rafael Benitez w stosunku do ostatniego meczu przeprowadził dwie zmiany. W miejsce Miny oraz Gordona wpuścił powracających po kontuzjach Nigeryjczyka Iwobiego i kapitana Irlandczyka Colemana. Natomiast goście wyszli z jedną zmianą. Czecha Coufal zastąpił Johnson, dla którego jest to drugi występ w bieżących rozgrywkach. Jednak wcześniej 21-letni obrońca zagrał tylko jedną minutę.

Jedyna bramka w meczu padła siedemdziesiątej czwartej Minucie. Angelo Ogbonna wykorzystał dośrodkowanie Jarroda Bowena z rzutu rożnego i Włoch z ok. trzech metrów pokonał golkipera gospodarzy, który jednak mógł się lepiej w tej sytuacji zachować. Dla 33-letniego obrońcy to premierowe trafienie w sezonie.

W następnej serii spotkań oba kluby zagrają u siebie. Fabian (rozegrał cały mecz) i spółka podejmować będą Tottenham, a Toffi Watford.

17.10.2021, godz. 15:00 Everton F.C. – West Ham United 0:1 (0:0)