Bundesliga: Bayern masakruje w Leverkusen. Dwa gole Lewandowskiego

Robert Lewandowski

Bayern Monachium rozgromił na wyjeździe Bayer Leverkusen aż 5:1. Dwie bramki zdobył Robert Lewandowski.

Pierwsza połowa była istnym majstersztykiem w wykonaniu Bayernu. Wynik już w 3. minucie otworzył Lewandowski, który wykorzystał zgranie Upamecano i pięknym strzałem piętką pokonał bramkarza. Tym trafieniem Polak przełamał ostatnią niemoc strzelecką.

Kolejne bramki padły błyskawicznie. W 30. minucie na 2:0 podwyższył Lewandowski, który dobił strzał Sane. Kilka minut później po uderzeniu Süle piłka odbiła się od Müllera i wylądowała w siatce.

Następnie do akcji wkroczył Gnabry, który w dwie minuty zdobył dwa gole.  Najpierw świetnie wykorzystał podanie Müllera, a chwilę później z zimną krwią wykończył dwójkową akcję z Goretzką.

5:0, cztery gole w osiem minut, totalna, absolutna dominacja. Gospodarze byli bezradni. Przez pierwszą odsłonę gry nie stworzyli sobie żadnej godnej uwagi okazji.

Od początku drugiej połowy “Bawarczycy” nadal absolutnie narzucali przeciwnikom swój styl, ale to Bayer strzelił gola. W 55. minucie znakomite podanie Wirtza wykorzystał Schick.

Tempo pojedynku potem wyraźnie spadło. Podopieczni Nagelsmanna byli syci i usatysfakcjonowani prowadzeniem aż 5:1, a gracze Leverkusen nie mieli pomysłu na to, aby sforsować obronę rywala.

W 64. minucie z boiska zszedł Lewandowski. Zmiana miała oczywiście charakter zapobiegawczy. “Lewy” musi być w pełni sił na środowe spotkanie z Benficą Lizbona.

Obie drużyny do końca spotkania stworzyły sobie mniej dogodne sytuacje, ale bez żadnych konkretów. W samej końcówce kapitalną szansę zmarnował Coman. “Aptekarze” na kilka chwil przed końcowym gwizdkiem zdobyli nawet gola, ale został on nieuznany.

Bayern Monachium dzięki tej wygranej awansuje na fotel lidera Bundesligi z 19 punktami na swoim koncie. Robert Lewandowski zaliczył dzisiaj trafienia numer 8 oraz 9 w lidze i wraz z Erlingiem Haalandem lideruje w tabeli klasyfikacji strzelców.