Premier League: Pierwsza ligowa porażka Aston Villi

leedsunited.com

Aston Villa pierwszy raz w tym sezonie zaznała smaku porażki po starciu z Leeds. Gospodarze przegrali aż 0:3, a przy drugim trafieniu gości asystował Mateusz Klich.

Leeds przez całe spotkanie było drużyną lepszą taktycznie, a przede wszystkim skuteczniejszą. Do przerwy jednak wiele strzałów i uderzeń było niecelnych na co zwrócił im w przerwie uwagę trener. Po wyjściu na drugą połowę sprawę w swoje nogi wziął Patrick Bamford. W 55. minucie wykorzystał błąd defensywy i dobił piłkę do pustej bramki. Niedługo później 27-latek z pomocą Mateusza Klicha posłał fenomenalne uderzenie w samo okienko. W 74. minucie będąc w gąszczu obrońców oddał techniczny strzał, z którym nie poradził sobie Emiliano Martinez.