Premier League: Piękny gol Fernandesa. United tylko remisuje z Evertonem

Manchester United, Bruno Fernandes, Edinson Cavani, Scott McTominay

źródło: premierleague.com

Przez pierwsze czterdzieści pięć minut wydawało się, że będzie to spokojny  i miły wieczór dla Manchesteru United na Old Trafford. Everton jednak nie złożył broni i byliśmy świadkami sporych emocji. Ostatecznie padł remis 3:3.

Worek z bramkami rozwiązał się w 24. minucie. Znakomicie w pole karne dośrodkował Marcus Rashford, a Edinson Cavani wykorzystał nieuwagę defensywy rywali i pokonał Jordana Pickforda. Tuż przed przerwą zobaczyliśmy kolejny błysk geniuszu Bruno Fernandesa. Portugalczyk przyjął piłkę przed polem karnym i z pełnym spokojem przymierzył za bramkarza.

Everton szybko po zamianie stron ruszył do odrabiania strat. Popis rozpoczął Abdoulaye Doucouré, który najpierw sam umieścił piłkę w siatce z najbliższej odległości, a następnie asystował przy trafieniu Jamesa Rodrígueza. Mieliśmy remis 2:2. “Czerwonym Diabłom” jednak mocno zależało na trzech punktach. W 70. minucie Scott McTominay wyskoczył do dośrodkowania Luke’a Shawa i zaskoczył bramkarza strzałem głową. Gdy wydawało się, że trzy punkty pozostaną na koncie podopiecznych Ole Gunnara Solskjaera, to w końcówce znowu zostali zaskoczeni. Kluczowego gola strzelił Dominic Calvert-Lewin w ostatnich sekundach meczu.

6.02.2021, godz. 21:00, 23. kolejka Premier League

Manchester United – Everton 3:3 (2:0)

24. Cavani (Rashford), 45. B. Fernandes (Wan-Bissaka), 70. McTominay (Shaw) – 49. A. Doucouré, 52. James Rodríguez (A. Doucouré), 90+5. Dominic Calvert-Lewin (Keane)

Manchester United F.C.: de Gea – Wan-Bissaka, Lindelöf, Maguire (C), Shaw – McTominay, P. Pogba (39. Fred) – Greenwood (90+3. Tuanzebe), B. Fernandes, Rashford – Cavani.

Everton F.C.: Olsen – Holgate, M. Keane, Godfrey, Digne (C) – A. Doucouré (81. J. King), Davies (75. Iwobi), A. Gomes – James Rodríguez (69. Sigurdsson), Calvert-Lewin, Richarlison.

Żółte kartki: 73. Shaw, 90.+5 Tuanzebe (MAN) – 80. M. Keane (EVE)