Premier League: Niezawodni Mane i Salah dają kolejne zwycięstwo Liverpoolowi

Liverpool

West Ham United narobił sporo strachu Liverpoolowi, ale ostatecznie “The Reds” sięgnęli po kolejne trzy punkty.

Wydawało się, że zacznie się raczej spokojnie. W 9. minucie Georginio Wijnaldum wykorzystał dośrodkowanie Trenta Alexandra-Arnolda i strzałem z bliska pokonał golkipera rywali. Radość gospodarzy nie trwała jednak zbyt długo, bowiem tylko trzy minuty. Issa Diop uderzeniem głową umieścił piłkę w siatce.

Do przerwy był remis. Kilka minut po rozpoczęciu drugiej połowy Pablo Fornals uciszył fanów Liverpoolu. Hiszpan wykorzystał dogranie Marka Noble i z woleja trafił na 2:1. Gdy West Ham był blisko niespodzianki, to obudziły się największe gwiazdy gospodarzy. Najpierw na 2:2 wyrównał Mohamed Salah. Fatalnie jednak w tej sytuacji zachował się Łukasz Fabiański, któremu piłka przeszła między nogami. Decydującą bramkę zdobył Sadio Mane wykorzystując kolejne błędy w defensywie West Ham United.

Dzięki tej wygranej Liverpool jest na 22 punkty przed Manchesterem City i od kilka kroków od mistrzostwa Anglii.

Liverpool FC – West Ham United 3:2 (1:1)

Georginio Wijnaldum 9′, Mohamed Salah 68′,  Sadio Mane 81′ – Issa Diop 12′, Pablo Fornals 54′

Liverpool FC: Alisson – Trent Alexander-Arnold, Joe Gomez, Virgil van Dijk, Andrew Robertson, Naby Keita (57′ Alex Oxlade-Chamberlain), Fabinho, Georginio Wijnaldum, Mohamed Salah, Roberto Firmino, Sadio Mane (90+1′ Joel Matip).

West Ham United: Łukasz Fabiański – Jeremy Ngakia, Issa Diop, Angelo Ogbonna, Aaron Cresswell, Declan Rice, Tomas Soucek (47′ Pablo Fornals), Robert Snodgrass (84′ Jarrod Bowen), Mark Noble, Felipe Anderson (65′ Sebastien Haller), Michail Antonio.

Żółte kartki: Declan Rice, Issa Diop, Mark Noble (West Ham United)