Bundesliga: Gikiewicz ratuje zwycięstwo Unionowi

Sebastian Andersson

Union Berlin pokonał Eintracht Frankfurt 2:1 w ostatnim meczu 23. kolejki Bundesligi.

Choć obydwie drużyny w tabeli były obok siebie przed tą konfrontacją, to do spotkania podchodziły w zupełnie odmiennych nastrojach. Eintracht w Lidze Europy rozbił 4:1 RB Salzburg, a do tego dość pewnie sobie radził w lidze. Z kolei Union to jedna z drużyn wskazywanych na walkę o utrzymanie.

Beniaminek jednak pozytywnie zaskoczył w tym meczu. Na prowadzenie wyszedł w 49. minucie. Christopher Lenz oszukał Kevina Trappa i zmusił go do wyjścia z bramki. Dzięki temu wolne pole miał Sebastian Andersson, który wpakował piłkę do pustej siatki. Niecałe dwadzieścia minut później było 0:2. Fatalnie w swoim polu karnym zachował się Evan N’Dicka przypadkowo wpakują futbolówkę do bramki. Na dziesięć minut przed końcem gola samobójczego zaliczył Florian Hübner, co pobudziło Eintracht do kolejnych ataków. W końcówce spotkania zamieszanie w polu karnym próbował wykorzystać jeszcze Gonçalo Paciência. Przytomnie zachował się jednak Rafał Gikiewicz, który w ostatniej chwili wygarnął piłkę spod nóg rywala

Dzięki tej wygranej Union jest dziesiąty w tabeli i ma punkt przewagi nad Eintrachtem. Tym samym beniaminek jest bliski zrealizowania głównego celu na ten sezon – utrzymania w Bundeslidze.

Eintracht Frankfurt – 1.FC Union Berlin 1:2 (0:0)

Sebastian Andersson 49′, Obite N’Dicka (sam.) 67′ – Florian Huebner (sam.) 79′

Eintracht Frankfurt: Kevin Trapp – Erik Durm (66′ Andre Silva), David Abraham, Martin Hinteregger, Obite Evan N’Dicka (71′ Sebastian Rode) – Makoto Hasebe, Dominik Kohr – Timothy Chandler, Daichi Kamada, Filip Kostić – Goncalo Paciencia.

1.FC Union Berlin: Rafał Gikiewicz – Marvin Friedrich, Florian Huebner, Neven Subotić – Julian Ryerson, Robert Andrich, Christian Gentner (77′ Grischa Proemel), Christopher Lenz – Yunus Malli (63′ Marcus Ingvartsen), Marius Buelter (90′ Felix Kroos) – Sebastian Andersson.

Żółte kartki: Daichi Kamada, Goncalo Paciencia, Dominik Kohr (Eintracht Frankfurt) oraz Julian Ryerson, Florian Huebner, Yunus Malli, Sebastian Andersson (1.FC Union Berlin).