Premier League: Nieudany debiut Roya Hodgsona w Crystal Palace

PremierLeague

W pierwszym sobotnim meczu 5. kolejki angielskiej Premier League Crystal Palace z debiutującym na ławce trenerskiej Roy’em Hodgsonem przegrał na swoim boisku 0-1 z Southampton. Crystal Palace pozostaje jedyną drużyną bez choćby punktu w lidze i zajmuje ostatnie miejsce w tabeli.

Goście objęli prowadzenie już w 6. minucie meczu. Wayne Hennessey odbił strzał z prawej strony pola karnego oddany przez Dušana Tadicia. Zabrakło jednak asekuracji i żywszej reakcji obrońców Crystal Palace. Do bezpańskiej piłki dopadł Steven Davis, który nie miał problemów ze strzeleniem gola. Gospodarze musieli ruszyć do odrabiania strat. Najlepszą okazję w 16. minucie zmarnował Christian Benteke. Uderzenie Belga świetnie obronił Fraser Forster. Prócz niego, aktywny był również Andros Townsend, lecz bez większego skutku.

Forster po raz kolejny dał popis swoich umiejętności w 49. minucie. Po zagraniu z lewej strony Jeffrey’a Schluppa angielski bramkarz obronił uderzenie z bliska autorstwa Jasona Puncheona. Trzeba przyznać, że ataki Crystal Palace nie robiły wrażenia. Brakowało iskry, która mogłaby przesądzić o wyniku spotkania. Kiedy już stworzyli sobie dogodną okazję, do brakowało skuteczności. Dużo dobrego w bramce Southampton zrobił Forster, który co najmniej dwukrotnie popisał się interwencjami klasy światowej, ratując trzy punkty swojej drużynie.

Poza kadrą Southampton znalazł się Jan Bednarek.