Premier League: Niespodzianka na King Power Stadium! Leicester traci punkty z Fulham

W poniedziałkowym spotkaniu w ramach 10 kolejki Premier League Leicester City musiało uznać wyższość Fulham, przegrywając 1:2 (0:2).

Raczej mało osób spodziewało się takiego przebiegu tego spotkania. Leicester mimo wielu okazji do strzelenia bramki, musiało obejść się smakiem i oddać punkty Fulham. Gospodarze próbowali, tego akurat nie można im odmówić. W słupek trafił Tielemans, poprzeczkę obił Fofana, kilkukrotnie swoich szans szukał Jamie Vardy. Zespół gości może nie zagrał wybitnego i porywającego spotkania, ale okazał się skuteczniejszy. Wykorzystał te okazję, które miał i nie można mieć do nich pretensji o styl gry. Mieli robotę do wykonania i ją wykonali. Pierwszą bramkę zdobył Ademola Lookman w 30 minucie. Anglik wbił piłkę w prawy dolny róg bramki w sytuacji sam na sam z bramkarzem gospodarzy, a zaledwie 8 minut później rzut karny na bramkę zamienił Ivan Cavaleiro. Honorową bramkę dla Leicester zdobył Harvey Barnes w 87. minucie spotkania.

30.11.2020, 10.kolejka Premier League,  King Power Stadium (Leicester)

Leicester – Fulham 1:2 (0:2)

Lookman 30′, Cavaleiro 38′, Barnes 87′

Leicester City F.C.: Schmeichel (C) – Fofana, J. Evans, Fuchs – Justin, Tielemans, N. Mendy (Iheanacho 70′), Thomas (Under 46′) – Praet (Barnes 47′), Maddison – Vardy

Fulham F.C.: Aréola – Aina, J. Andersen (C), Adarabioyo, A. Robinson – Reed, Anguissa – Decordova-Reid, Loftus-Cheek (Lemina 77′), Lookman (Bryan 90+1) – Cavaleiro (Mitrović 87′)