Premier League: Newcastle odrobiło straty i powiększyło przewagę nad strefą spadkową

Newcastle United

źródło: nufcblog.co.uk

W meczu otwierającym niedzielną serię spotkań Premier League Burnley uległo Newcastle 1:2 mimo zejścia na przerwę z prowadzeniem.

Pierwsza połowa widowiska była bardzo dynamiczna, oba zespoły oddawały wiele groźnych strzałów i tworzyły dużo sytuacji. Klarowną szansę w rozpoczynającym mecz kwadransie miał Josh Brownhill, ale Martin Dubravka kapitalnie obronił jego uderzenie głową. Swój moment przewagi “The Clarets” wykorzystali już w następnej akcji. Chris Wood pomknął skrzydłem, wpadł w pole karne i dograł do Mateja Vydry, który wpakował futbolówkę do siatki. “Sroki” długo otrząsały się po tym ciosie. Stworzyły sobie kilka szans od 35 minuty widowiska, mogły także wykonywać rzut karny, ale arbiter po wideoweryfikacji nie zdecydował się wskazać na wapno.

Goście rzucili się do ataku w drugiej części meczu i dopięli swego już po kilku chwilach od gwizdka sędziego. Wrzutkę Alexa Saint-Maximina wykończył świetnym wolejem Jacob Murphy i ekipa Steve’a Bruce’a wróciła do gry. Moment później Newcastle już wygrywało. Kapitalną indywidualną akcją popisał się wprowadzony wcześniej Francuz i mocnym uderzeniem wyprowadził swoją drużynę na prowadzenie. Mimo prób Burnley nie znalazło gola wyrównującego i mogło przegrać jeszcze wyżej. Strzał Miguela Almirona z bramki wybił James Tarkowski.

Taki wynik oznacza, że przewaga “Srok” nad strefą spadkową rośnie, natomiast podopieczni Seana Dyche’a, mimo straty punktów, nadal są bezpieczni na 15. miejscu.