Boubakar Soumare jedną nogą w Leicester City

fot. unitedinfocus.com

Leicester City wyprzedził Manchester United oraz Tottenhm w wyścigu o zakontraktowanie Boubakary Soumare.

“The Foxes” są blisko podpisania kontraktu z 22-letnim piłkarzem Lille, którego klauzula wynosi 30 milionów funtów. Po roku bacznej obserwacji szkoleniowiec Leicester wyraził zainteresowany pozyskaniem młodego Francuza w najbliższym okienku transferowym, ponieważ wywarł on wielki wpływ na poczynania Lille w trwającym sezonie.

Reprezentant Francji do lat 21 określany jest mianem nowego Paula Pogby prezentując styl box-to-box. Brendan Rodgers dołoży wszelkich starań, aby podpisać kontrakt z piłkarzem Lille, którego kontrakt z obecnym pracodawcą wygaśnie za 15 miesięcy. Kolega z reprezentacji Francji, N’Golo Kante odegrał kluczową rolę w zdobyciu mistrzostwa Premier League przez Lisy w sezonie 2015/2016. Po udanej przygodzie z Leicester, Kante przeniósł się do Chelsea za kwotę 32 milionów funtów.

W 2017 roku Soumare przeniósł się do Lille z drużyny B PSG, w której nie prezentował wysokiej formy. W sezonie 2020/2021 piłkarze Lille zajmują pierwsze miejsce w Ligue 1. Do końca rozgrywek pozostało zaledwie osiem spotkań, w których do zdobycia zostały 24. punkty. Przy zakwalifikowaniu się do przyszłorocznej edycji Champions League, Brendan Rodgers będzie potrzebował szerokiej kadry.


OGLĄDAJ MECZE ZA DARMO W FORTUNA TV

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *