uefa.com

W ostatnim sobotnim meczu 7. kolejki Premier League Manchester City pokonał na wyjeździe Everton 3:1.

Mecz od początku nie układał się po myśli zawodników z Goodison Park, ponieważ już w 7. minucie boisko musiał opuścić Theo Walcott. Były zawodnik Arsenalu został zmieniony przez innego byłego gracza z tego zespołu – Alexa Iwobiego.

W pierwszym kwadransie meczu Manchester City miał doskonałą okazję na zdobycie bramki. Ilkay Gundogan trafił piłką w poprzeczkę, naprawdę niewiele brakowało by zespół z Manchesteru wyszedł na prowadzenie już w 12. minucie.

24. minuta przyniosła uśmiech na twarze kibiców Manchesteru City, po świetnym dośrodkowaniu Kevina De Bruyne piłkę do bramki wpakował Gabriel Jesus. Dziewięć minut po bramce dla gości, gospodarze postanowili odpowiedzieć golem. Z prawej strony pola karnego dośrodkowywał Seamus Coleman, z jego podania skorzystał Dominic Calvert-Lewin, który wpakował piłkę do bramki.

Kolejna bramka padła dopiero w 71. minucie. Znakomitym strzałem zza pola karnego popisał się Riyad Mahrez. Algierski zawodnik przymierzył z rzutu wolnego i niskim strzałem pokonał Jordana Pickforda.

Ostatnia bramka w tym spotkaniu padła w 84. minucie. Bramkarz Evertonu został pokonany z bliskiej odległości przez Raheema Sterlinga. Piłka po jego uderzeniu odbiła się od poprzeczki, po czym minęła linię bramkową. Sędzia spoglądając na zegarek, chciał sprawdzić czy technologia Goal Line Technology zaliczyła bramkę, ponieważ nie było to do końca oczywiste. Arbiter wskazał na środek, gol został zaliczony. Mecz zakończył się wynikiem 3:1 dla przyjezdnych.

Goodison Park (Liverpool) 28.09.2019, godz. 18:30

Everton – Manchester City 1:3 (0:2)

24′ Jesus, 33′ Calvert-Lewin, 71′ Mahrez, 84′ Sterling

Żółte kartki: 38′ Rodri, 51′ Otamendi, 59′ Schneiderlin, 70′ Mina

Everton: Pickford; Coleman (C), Keane, Mina, Digne; Delph, Schneiderlin (81′ Davies); Richarlison, Sigurdsson, Walcott [(7′ Iwobi) 74′ Kean]; Calvert-Lewin

Manchester City: Ederson; Walker, Otamendi, Fernandinho (C), Zinchenko; Gundogan, Rodrigo, Mahrez, De Bruyne (80′ Bernardo Silva), Sterling (86′ David Silva); Jesus (66′ Aguero)