Premier League: Manchester City pokonuje Arsenal! Arcyciekawa sytuacja w tabeli

Manchester City w zaległym meczu 12. kolejki rozgrywek Premier League pokonał Arsenal 3:1.

Sytuacja w tabeli z tygodnia na tydzień robiła się coraz ciekawsza – Arsenal gubił punkty, zaś Manchester City sukcesywnie gonił swoich rywali. W końcu w środowy wieczór spotkali się twarzą w twarz i to gospodarze tego spotkania wyszli zwycięsko z tej batalii. Strzelanie w 24′ minucie rozpoczął Kevin de Bruyne, który strzelił z krawędzi pola karnego i pokonał bramkarza. Tuż przed przerwą Ederson faulował przeciwnika w polu karny i sędzia podyktował rzut karny, którego na gol zamienił Bukayo Saka. Na koniec pierwszej połowy Rodri główkował i mógł zdobyć gola, ale piłka zatrzymała się na poprzeczce.

Po przerwie zawodnicy nie zwalniali tempa, a jeszcze bardziej je podkręcali efektem czego były kolejne gole. Po kilku groźnych akcjach przyszedł czas na gola Jacka Grealisha, który wykorzystał podanie Ilkaya Gundogana. Piłka po rykoszecie tym razem znalazła drogę do bramki. W końcówce spotkania wynik ustalił Erling Haaland. Manchester City wygrywa na wyjeździe 3:1 i tym samym wyprzedził Arsenal w tabeli meldując się na pierwszym miejscu.

15.02.2023r., 12. kolejka Premier League, The Emirates Stadium (Londyn)

Arsenal – Manchester City 1:3