FC Barcelona dokonywała przelewów na konto byłego działacza Komitetu Technicznego Arbitrów w Hiszpanii

Barcelona

/twitter.com/FCBarcelona

Dziennikarze “Cadena SER” ujawnili, że FC Barcelona zapłaciła około 1,4 miliona euro byłemu wiceprzewodniczącemu Komitetu Technicznego Arbitrów, Jose Marii Enriqueza Negreiry, w latach 2016-2018.

Według zaprezentowanych informacji, Negreira otrzymał zapłatę za pośrednictwem należącej do niego firmy DASNIL 95 SL w zamian za usługi „doradcze”. Dodano również, że wymiar sprawiedliwości w Barcelonie bada sprawę w związku z możliwym przypadkiem korupcji.

Przyjmuje się, że w następujących latach dokonano płatności – 2016 – 532 tysiące euro, 2017 – 541 tysięcy euro oraz 2018 – 318 tysięcy euro. Były arbiter utrzymuje, iż odmówił jakiegokolwiek uprzywilejowanego traktowania katalońskiego klubu.

Wyjaśniając jednocześnie, że usługi jego firmy dotyczyły wyłącznie usług doradczych, dotyczących tego, jak gracze powinni zachowywać się w pobliżu sędziów i podobnych kwestii.

Klub z Camp Nou również wydał oficjalne oświadczenie w tej sprawie: FC Barcelona korzystała w przeszłości z usług zewnętrznego konsultanta technicznego, który dostarczał w formacie wideo raporty techniczne dotyczących piłkarzy z niższych lig w Hiszpanii dla dyrekcji technicznej klubu.

– Dodatkowo, współpraca z tym samym zewnętrznym dostawcą została rozszerzona o raporty techniczne związane z profesjonalnym sędziowaniem w celu uzupełnienia informacji wymaganych przez sztab trenerski pierwszego zespołu i filii, co jest powszechną praktyką w profesjonalnych klubach piłkarskich – podkreślono.

Kończąc oświadczenie, Barcelona ubolewa nad faktem, że kontrowersje zostały wywołane w czasie, gdy zespół przeżywa swoją najlepszą fazę na boisku, jednocześnie przyrzekając podjęcie kroków prawnych przeciwko jakimkolwiek szkodom dla reputacji klubu.

Były prezydent Josep Maria Bartomeu, który był odpowiedzialny za te płatności, odpowiedział, że takie praktyki miały miejsce od 2003 roku. Czy faktycznie kolejna afera wpłynie na samych zawodników z Katalonii, którzy w czwartek podejmą Manchester United w Lidze Europy?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.


x