Premier League: Manchester City lepszy na ST Mary’s

mancity.com

W meczu 14. kolejki Premier League, Manchester City pokonał na wyjeździe Southampton 1:0 (1:0).

Już w szesnastej minucie Manchester City wyszedł na prowadzenie. Kevin de Bruyne popisał się świetnym przeglądem pola, odegrał do znajdującego się w polu karnym Sterlinga, który umieścił piłkę w siatce. Pięć minut później gospodarze mogli, a nawet powinni doprowadzić do wyrównania. Jednak Ederson poradził sobie z mocnym strzałem w środek bramki w wykonaniu Theo Walcotta.

Oba zespoły w przekroju całego meczu miały problemy z konstruowaniem akcji ofensywnych. Piłkarze Manchesteru City dochodzili do pola karnego gospodarzy, w którym nie potrafili stworzyć żadnego zagrożenia pod bramką McCarthy’ego. W 70. minucie Kevin de Bruyne widzący nieporadność swoich kolegów pod bramką Southampton, oddał słaby strzał z dystansu, z którym poradził sobie bramkarz. W doliczonym czasie gry szybki kontratak gości zepsuł Riyad Mahrez. Piłka po strzale Algierczyka przeleciała tuż nad poprzeczką bramki.

Należy pochwalić defensywę Manchesteru City, która swoją grą uniemożliwiła jakiekolwiek działania ofensywne gospodarzy.

Cały mecz w barwach “Świętych” rozegrał reprezentant Polski – Jan Bednarek.