Oficjalnie: Zmiany w sztabie szkoleniowym Motoru Lublin

motorlublin.eu

W poprzednim tygodniu trenerem Motoru Lublin został Marek Saganowski. W sobotę, 19 grudnia drugoligowiec przedstawił skład personalny nowego sztabu szkoleniowego. 

Wraz z końcem drugoligowej jesieni Motor Lublin pożegnał się z trenerem Mirosławem Hajdo. 50-latka na tym stanowisku zastąpił Marek Saganowski. Były napastnik ŁKS-u Łódź czy angielskiego Southampton zakończył piłkarską karierę w 2016 roku. Wówczas zaczął realizować się w roli trenera. Pełnił funkcję asystenta Aleksandara Vukovicia oraz prowadził zespół Legii Warszawa do lat 19.

Dla Marka Saganowskiego, który posiada licencję trenerską UEFA Pro, będzie to pierwsza praca w seniorskim futbolu.

Zmiana pierwszego szkoleniowca pociągnęła za sobą szereg zmian personalnych w sztabie szkoleniowym. Asystentem trenera został Ariel Jakubowski, który zastąpił Tomasza Jasika. Sztab uzupełniają Kacper Marzec, Szymon Gieroba, Paweł Cichocki, Maciej Styła, Dariusz Baryła i Arkadiusz Onyszko, który został przywrócony do zespołu. 46-letni trener bramkarzy kilka miesięcy temu został odsunięty od  drużyny, ze względu na różnice zdań z ówczesnym szkoleniowcem Mirosławem Hajdo.

Motor Lublin w specjalnym komunikacie umieszczonym na stronie motorlublin.eu przedstawia sztab szkoleniowy, który współpracować będzie z Markiem Saganowskim.

Asystent trenera – ARIEL JAKUBOWSKI

Mistrz Polski z 1998 roku, który w trakcie kariery zawodniczej rozegrał na pozycji bocznego obrońcy blisko 250 meczów w najwyższej klasie rozgrywkowej, broniąc barw, m.in. takich klubów jak ŁKS Łódź, GKS Katowice, Lech Poznań czy Ruch Chorzów. Na swoim koncie miał także występ w pierwszej reprezentacji Polski oraz grę w europejskich pucharach.

Od 2012 roku trener Jakubowski realizuje się w pracy szkoleniowej, najpierw w KS Ursus Warszawa, a następnie w Zniczu Pruszków, Wigrach Suwałki oraz Elanie Toruń. W ostatnim czasie prowadził drużynę Ursusa na poziomie Centralnej Ligi Juniorów U-18, a następnie awansował z zespołem U-19 do Ligi Makroregionalnej.

Trener asystent/analityk – KACPER MARZEC

Szkoleniowiec pochodzący z Lublina od lutego bieżącego roku pełnił funkcję trenera analityka pierwszej drużyny Legii Warszawa, z którą w lipcu świętował zdobycie mistrzostwa Polski. W przeszłości sięgał również po tytuł najlepszej drużyny w kraju, będąc w sztabie juniorskich zespołów stołecznego klubu. Na swoim koncie ma ponadto pracę jako trener analityk w reprezentacjach Polski U-15 oraz U-19.

Trener przygotowania motorycznego – SZYMON GIEROBA

Trener bramkarzy – ARKADIUSZ ONYSZKO

Fizjoterapeuta – PAWEŁ CICHOCKI

Fizjoterapeuta – MACIEJ STYŁA

Kierownik drużyny – DARIUSZ BARYŁA

Źródło: motorlublin.eu, własne

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.