Premier League: Liverpool zwalnia w walce o tytuł. Intensywny mecz w Londynie na remis

W ostatnim niedzielnym meczu Premier League Liverpool zremisował z Chelsea 2:2.

Stało się to, czego chcieli uniknąć zarówno gospodarze, jak i goście. Remis w tymże hicie nie był na rękę nikomu, ponieważ dzięki temu to City zwiększyło swój dystans do obydwu drużyn.

Spotkanie od pierwszej do ostatniej minuty trzymało w napięciu i nie można było przewidzieć kto przechyli szalę na swoją korzyść. W 7′ minucie Christian Pulisic znalazł się w sytuacji sam na sam z zastępującym Alissona Kelleherem. Młodziutki Irlandczyk jednak w ostatniej chwili wybił futbolówkę spod nóg Amerykanina. Pierwsi w tym meczu cieszyli się podopieczni Jurgena Kloppa. “The Blues” popełnili błąd w obronie, a takich okazji nie marnuje Sadio Mane. W 26′ minucie Trent Alexander-Arnold posłał sprytne podanie a Mohamed Salah przymierzył z ostrego kąta po minięciu kilku przeciwników i podwyższył prowadzenie swojej drużyny. Radość gości nie trwała jednak długo. Tuż przed przerwą Mateo Kovacić huknął zza pola karnego i pokonał Kellehera podpinając Chelsea do respiratora. W doliczonym czasie gry pierwszej połowy N’golo Kante zagrał do Pulisicia a ten wyrównał stan spotkania.

Druga połowa także była intensywna. Mendy jednak ratował swój zespół, kiedy próbowali pokonać go Salah czy Mane. Kelleher nie chciał być gorszy od Meny’ego i mecz ostatecznie zakończył się remisem 2:2. Ten rezultat najbardziej cieszy oczywiście Manchester City, który w tabeli odjeżdża Chelsea na 10 punktów, zaś Liverpoolowi – na 11.

2 stycznia 2022 roku, 21. kolejka Premier League, Stamford Bridge (Londyn)

Chelsea – Liverpool 2:2

Kovacić  42′, Pulisic 45+1 – Mane 9′, Salah 26′

Chelsea: Mendy – Chalobah (Jorginho 70′), Silva, Rudiger – Azpilicueta, Kante, Kovacić, Alonso – Mount, Pulisic – Havertz (Hudson-Odoi 79′)

Liverpool: Kelleher – Tsimikas, van Dijk, Konate, Alexander-Arnold – Milner (Keita 69′), Fabinho, Henderson – Mane (Jones 90′), Diogo Jota (Oxlade-Chamberlain 69′), Salah

Żółte kartki: Pulisic 17′ – Mane 1′, Konate 83′

Sędzia: A. Taylor