Premier League: Liverpool pokonuje Brentford. Podopieczni Kloppa wracają na zwycięską ścieżkę

Liverpool

twitter.com/LFC/

Po remisie z Luton i porażce z Tuluzą Liverpoolowi udało się zgarnąć trzy punkty. Drużyna z miasta Beatelsów pokonała na własnym stadionie Brentford 3:0.

Pierwszy celny strzał The Reds  oddali w 5 minucie. Na bramkę Flekkena uderzył Gakpo, ale bramkarz zachował się bardzo pewnie i złapał futbolówkę.

W 20 minucie gola zdobył Darwin Nunez, ale bramka nie została zatwierdzona po analizie VAR. Siedem minuty później Urugwajczyk popisał się kapitalną przewrotką, ale tym razem był na ewidentnym spalonym. Na tablicy wyników było wciąż 0:0.

Wynik spotkania w 39 minucie otworzył Mohamed Salah. Przed polem karnym podanie otrzymał Darwin, który kapitalnie zgrał futbolówkę do Egipcjanina, a ten precyzyjnym uderzeniem dał prowadzenie Liverpoolowi.

W drugiej połowie mistrzowie Anglii z sezonu 19/20 znacznie podkręcili tempo i dołożyli kolejne dwa trafienia. W 67 minucie Salah ustrzelił dublet, a 12 minut później wynik ustalił Diogo Jota. Portugalczyk popisał się uderzeniem zza pola karnego.