Premier League: Leicester remisuje na Emirates Stadium!

skysport.com

We wtorkowy wieczór Arsenal podejmował u siebie Leicester City. Kanonierzy przystąpili do tego spotkania po czterech zwycięstwach z rzędu.

Mecz na początku był bardzo wyrównany, piłka krążyła głównie w środkowej strefie boiska. W 12. minucie jednak do głosu doszły Lisy z Leicester. Kelechi Iheanacho przejął piłkę blisko pola karnego i uderzył na bramkę Kanonierów. Na posterunku stał jednak Emiliano Martinez, który wyjaśnił sytuację pewną interwencją.

Dziewięć minut po tym wydarzeniu, Arsenal przeprowadził zabójczą akcję bramkową. Bukayo Saka wypatrzył Pierre-Emerick Aubameyanga w polu karnym rywali, po czym dograł do niego piłkę. Gabończyk z zimną krwią wykończył akcję, a wynik na tablicy zmienił się na 1:0.

Pozostała część tej połowy należała zdecydowanie do ekipy z północnego Londynu. W 30. minucie Bukayo Saka próbował pokonać Kaspera Schmeichela niskim strzałem w prawy róg, jednak ten stał na posterunku. Duńczyk dwie minuty później udaremnił też próbę ataku w wykonaniu Alexandre Lacazette’a. Z kolei w 33. minucie próbował go pokonać Hector Bellerin. Na nieszczęście Kanonierów, Schmeichel ponownie wybronił sytuację.

36. minuta przyniosła Lisom bramkę, jednak przyjezdni nie mogli cieszyć się z niej za długo. Po weryfikacji całej akcji, sędzia dopatrzył się fauli Kelechiego Iheanacho na jednym z obrońców Arsenalu. Bramka nie została uznana.

Trzy minuty po tym zdarzeniu Alexandre Lacazette próbował pokonać duńskiego bramkarza Leicester strzałem z głowy. Na szczęście Lisów, Duńczyk wybronił kolejny z ataków Kanonierów.

Piłkarze zeszli do szatni na przerwę przy wyniku 1:0 dla Arsenalu. Na drugą połowę obie ekipy wyszły w takim samym zestawieniu.

W 52. minucie Kanonierzy kolejny raz natknęli się na Duńczyka z Leicester. David Luiz posłał niezły strzał z rzutu wolnego, jednak na posterunku stał wspomniany Schmeichel. Kilkanaście minut później w doskonałej sytuacji strzeleckiej znalazł się francuski napastnik Kanonierów – Alexandre Laccazette. Francuz trafił do siatki Leicester, jednak przyłapano go na pozycji spalonej, w afekcie gol nie został uznany.

W 73. minucie karygodny faul popełnił świeżo wprowadzony Nketiah. Sędzia początkowo ukarał zawodnika Arsenalu żółtą kartką, jednak po weryfikacji VAR zmienił swoją decyzję. W 75. minucie za ten sam faul młody Anglik wyleciał z boiska. Dziesięć minut później Demarai Gray posłał bardzo dobre podanie do Jamiego Vardy’ego, który wpakował piłkę do siatki z najbliższej odległości.

Mecz zakończył się remisem 1:1.

Emirates Stadium (Londyn) 07.07.2020, godz. 21:15

Arsenal – Leicester 1:1

21′ Aubameyang – 85′ Vardy

Żółte kartki: Mustafi

Czerwone Kartki: 75′ Nketiah

Arsenal: Martinez, Mustafi, Luiz, Kolasinac, Bellerin, Ceballos (80′ Torreira), Xhaka, Tierney, Saka (71′ Willock), Lacazette (71′ Nketiah), Aubameyang (90+3′ Maitland-Niles)

Leicester: Schmeichle, Justin, Soyuncu, Evans, Bennett (76′ Gray), Ndidi (82′ Praet), Tielemans, Albrighton (59′ Fuchs), Perez, Iheanacho (59′ Barnes), Vardy