Serie A: Wielki comeback Milanu! Juventus na kolanach

źródło: AC Milan

W hicie 31. kolejki Serie A Juventus Turyn podejmował AC Milan. Spotkanie rozgrywanie na San Siro zakończyło sie zwycięstwem 4:2 na korzyść Rossonerich.

Pierwsza połowa na pewno mogła nas rozczarować, jeśli chodzi o skuteczność. Wszystko co najlepsze miało miejsce już po zmianie stron. Najpierw w 47. minucie Rabiot dzięki swojemu rajdowi przez pół boiska pokonał Donnarumę pełniącego rolę golkipera. Kilka chwil później prowadzenie podwyższył Ronaldo z rzutu karnego. Gdy wydawało sie, że mecz jest już rozstrzygnięty stało się niemożliwe.

Milan odrobił straty i to z nawiązką. Najpierw gola kontaktowego strzelił również z karnego Ibrahimović, zaś do wyrównania doprowadził Frank Kessie. Minutę po golu zawodnika WKS Rafael Leao strzelił gola dającego gospodarzom prowadzenie. Nikt się nie spodziewał, że w ciągu 5. minut Wojciech Szczęsny skapituluje trzykrotnie. A to jeszcze nie koniec! W 80. minucie czwartą bramkę dla Rossonerich zdobył Ante Rebić. Tym samym ekipa z Mediolanu zatrzymała Starą Damę w wyścigu o mistrzostwo. Warto dodać, że Juve po raz pierwszy straciło cztery bramki od finału z Realem Madryt w 2017. roku.