Premier League: Kolejny popis Fernandesa. “Czerwone Diabły” pokonały “Sroki”

Bruno Fernandes

Coraz ciemniejsze chmury nad Newcastle United. “Sroki” poległy 1:3 w konfrontacji z Manchesterem United na Old Trafford. Tym samym niebezpiecznie zmniejsza się ich przewaga nad strefą spadkową.

Pierwsza połowa nie pokazywała aż takiej różnicy między obydwiema stronami. Owszem, to gospodarze otworzyli wynik. Dokładniej zrobił to Marcus Rashford przy asyście Harry’ego Maguire’a. W 36. minucie szybko wyrównało Newcastle. Sprytnie wykorzystali rzut wolny, po którym piłka finalnie wpadła pod nogi Allana Saint-Maximin. Francuz zdecydował się na strzał pod poprzeczkę, czym zaskoczył Davida de Geę.

Druga połowa już zdecydowanie bardziej należała do “Czerwonych Diabłów”. Rozpoczął się też popis Bruno Fernandesa. Portugalczyk najpierw asystował przy trafieniu Daniela Jamesa w 57. minucie. Następnie sam postawił kropkę nad “i” wykorzystując rzut karny.

Manchester wrócił na drugą pozycję w tabeli Premier League. W następnej serii gier zmierzą się z Chelsea. Tymczasem Newcastle mają już tylko trzy punkty przewagi nad osiemnastym Fulham.

21.02.2021, godz. 20:00, 25. kolejka Premier League

Manchester United – Newcastle 3:1 (1:1)

30. Rashford (Maguire), 57. D. James (B. Fernandes), 75. B. Fernandes (kar.) – 36. Saint-Maximin

Manchester United F.C.: de Gea – Wan-Bissaka, Lindelöf, Maguire, Shaw – Fred, N. Matić – D. James (88. Mata), B. Fernandes, Rashford (89. Shoretire) – Martial (70. Greenwood).

Newcastle United F.C.: Darlow – Krafth, Lascelles, Clark, Lewis – Willock, Hayden, Shelvey – Almirón (79. Gayle) – Joelinton (55. Fraser), Saint-Maximin (77. Jacob Murphy).

Żółte kartki: 38. B. Fernandes (MAN) – 38. Hayden (NEW), 38. Joelinton (NEW)