Premier League: Kolejna porażka Liverpoolu, Tottenham lepszy w derbach

amarabat

W czwartkowy wieczór rozegrano trzy spotkania angielskiej Premier League. Liverpool poległ w konfrontacji z Chelsea, Tottenham okazał się lepszy w derbach, a Everton wygrał na wyjeździe z West Bromem. Wszystkie spotkania zakończyły się wygranymi 1:0!

Tottenham pod wodzą Jose Mourinho pokonał ekipę Fulham 1:0. Jedynego gola zdobył w 19. Dele Alli, jednak później trafienie to zostało zamienione na trafienie samobójcze Abdula-Nasir Adarabioyo. W drugiej połowie gości zdołali wyrównać, lecz gol Josha Maji został anulowany z powodu zagrania piłki ręką. Gospodarze zagrali odważnie i pewnie, ale nie wystarczyło to na dobrze zorganizowaną defensywę Kogutów.

W drugim meczu Everton ograł na wyjeździe West Brom 1:0, a trzy punkty zapewnił ekipie Carlo Ancelottiego Richarlison. Spotkanie było bardzo wyrównane, ale to goście dzięki swojej jakości mogli cieszyć z triumfu.

Na Anfield zaś Liverpool poległ w konfrontacji z Chelsea. The Reds po zwycięstwie nad Sheffield w miniony weekend znów zagrali poniżej oczekiwań i dali się ograć zawodnikom z Londynu. Gola na wagę kompletu punktów strzelił w 42. minucie Maon Mount. Wcześniej do siatki trafił także Werner, lecz VAR anulował to trafienie z powodu spalonego.