Premier League: Kolejna ofiara duetu Kane – Son

Kane i Son

Heung-Min Son i Harry Kane ponownie odegrali kluczowe role w Tottenhamie Hotspur. “Koguty” rozbiły Leeds United 3:0 w 17. kolejce Premier League. Tym samym przerwali serię czterech meczów bez wygranej.

Początek rywalizacji nie zapowiadał aż takiej przewagi gospodarzy. Beniaminek był częściej przy piłce i wydawało się, że podopieczni Marcelo Bielsy mają pomysł na to spotkanie. Jednak trwało to do pierwszej bramki. W 29. minucie Ezgjan Alioski popełnił błąd i sfaulował we własnym polu karnym. Do jedenastki podszedł Harry Kane i Anglik dorzucił kolejnego gola do swojego konta w tym sezonie. Pod koniec pierwszej połowy popis rozpoczął Son. Koreańczyk wykorzystał dośrodkowanie Kane’a i z bliska pokonał Illana Mesliera. Natomiast w 50. minucie asystował przy golu Toby’ego Alderweirelda.

W końcówce jeszcze wkradło się trochę niepotrzebnych nerwów, bowiem drugą żółtą kartkę zaliczył Matt Doherty. W konsekwencji Tottenham kończył mecz w dziesiątkę.

Cały mecz w barwach Leeds rozegrał Mateusz Klich.

2.01.2021, godz. 13:30, 17. kolejka Premier League

Tottenham Hotspur – Leeds United 3:0 (2:0)

Kane 29′ (kar.), Son 43′, Alderweireld 50′

Tottenham Hotspur F.C.: Lloris (C) – Doherty, Alderweireld, Dier, B. Davies – Winks (76. Moussa Sissoko), Højbjerg – Bergwijn, Ndombèlé (78. Lucas Moura), S. Heung-Min – Kane (87. Vinícius).

Leeds United A.F.C.: Meslier – Dallas, Ayling (C), Struijk, Alioski (64. Shackleton) – Phillips – Raphinha, Rodrigo (65. P. Hernández), Klich, Harrison (61. Poveda) – Bamford.