Premier League: Jubileuszowe bramki Lacazette’a na Bramall Lane

caughtoffside.com

“Kanonierzy” bez wysiłku poradzili sobie z ostatnią drużyną Premier League Sheffield United. Szczególne powody do radości miał Alexandre Lacazette, który na Bramall Lane ustrzelił dublet.

Arsenal przystąpił do niedzielnego pojedynku z Sheffield United tuż po rozczarowującym remisie przeciwko Slavii Praga na europejskiej arenie.  Wizyta na stadionie ostatniej drużyny Premier League była świetną okazją dla zespołu Mikela Artety, aby przełamać negatywne nastroje. Goście musieli radzić sobie przede wszystkim bez Pierre-Emericka Aubameyanga. Gabończyk dzień przed meczem wpadł ze składu ze względu na chorobę. Jego absencja umożliwiła występ Gabrielowi Martinellemu. Dla 19-latka był to dopiero czwarty ligowy wstęp od pierwszej minuty.

Choć Brazylijczyk był aktywny i kilkukrotnie próbował swoich szans, główną rolę odegrał Alexandre Lacazette. W 33. minucie wykończył dynamiczną akcję, w której oprócz uczestniczyli również Bukayo Saka i Dani Ceballos. Dla Francuza był to dziewiąty ligowy gol zdobyty na obcych boiskach. W drugiej połowie dołożył do swojego dorobku kolejnego. Pod tym względem lepszy jest jedynie Mohamed Salah z dwunastoma wyjazdowymi bramkami. Jeśli chodzi o gospodarzy, w pierwszej części spotkania nie posiadali jakichkolwiek argumentów. Nieznaczne zagrożenie próbował stwarzać David McGoldrick. Bernd Leno mógł być jednak spokojny i Arsenal zszedł na przerwę z jednobramkowym prowadzeniem.

Po zmianie stron obraz gry nie zmienił się choćby na chwilę. Goście całkowicie kontrolowali przebieg boiskowych wydarzeń i w 72. minucie podwyższyli prowadzenie. Swego dopiął Martinelli, umieszczając w 71. minucie piłkę do pustej bramki z najbliższej odległości. Na miano najlepszego piłkarza meczu zasłużył jednak Lacazette. Pięć minut przed końcem regulaminowego czasu gry został obsłużony przez Thomasa Partey’a i ustalił wynik wynik na 3:0. W niedzielny wieczór napastnik londyńskiej ekipy dobił do granicy 50 bramek zdobytych na boiskach Premier League. Został tym samym 10. graczem w historii klubu, który dokonał tej sztuki.