Premier League: Hattrick Aubameyanga, pewna wygrana Arsenalu

W meczu 24. kolejki Premier League Arsenal wygrał z Leeds 4:2. Bohaterem meczu został Pierre Emerick Aubameyang, który strzelił trzy gole.

Arsenal chciał dziś przełamać się i zamazać plamę po dwóch porażkach z rzędu. Leeds z kolei chce odskoczyć Kanonierom, więc celem był przynajmniej punkt.

W pierwszych trzech minutach Kanonierzy dwa razy strzelali na bramkę Leeds. Uderzenia Emile’a Smitha Rowe’a i Héctora Bellerína pozostawiły jednak wiele do życzenia. Podopieczni Marcelo Bielsy odpowiedzieli główką Patricka Bamforda, z którą łatwo poradził sobie Bernd Leno. Moment później prowadzenie objęli Kanonierzy. Granit Xhaka podał do Pierre Emericka Aubameyanga. Gabończyk przedostał się w szesnastkę. Dryblingiem minął obrońców i strzałem po ziemi umieścił piłkę w bramce. Po straconej bramce przez Leeds obraz gry niezbyt się zmienił. Nadal atakował Arsenal, a w końcówce pierwszej połowy jeszcze podwyższył prowadzenie. Illan Meslier zbyt długo czekał na wybicie futbolówki. Dopadł do niego Bukayo Saka, a bramkarz gości sfaulował pomocnika w szesnastce. Sędziemu nie pozostało nic jak wskazać na wapno. Do jedenastki podszedł Aubameyang i pewnym uderzeniem dał The Gunners dwubramkową przewagę. Nie był to ostatni gol podopiecznych Mikela Artety w pierwszej połowie. W 45. minucie swoje trafienie dołożył Bellerín. Asystę zanotował Dani Ceballos. Do przerwy Kanonierzy wypracowali sobie bezpieczną przewagę i zmierzali po zwycięstwo.

Druga połowa kapitalnie rozpoczęła się dla Arsenalu, który podwyższył prowadzenie. Smith Rowe dośrodkował pod bramkę, tam głowę dołożył Aubameyang i po raz trzeci pokonał Mesliera. Leeds nie złożyło broni i zdobyło gola honorowego. Raphinha dośrodkował z rzutu rożnego, a do siatki trafił Pascal Struijk. Podopieczni Bielsy nabrali wiatru w żagle i strzelili drugą bramkę. Tyler Roberts podał w pole karne. Tam stopę dołożył Hélder Costa i pewnie pokonał bramkarza Kanonierów. Na więcej gości nie było jednak stać i to Arsenal dziś zgarnął trzy punkty, a także wyprzedził dzisiejszych rywali w tabeli i awansował na dziesiątą. pozycję.

Podopieczni Artety w pełni zasłużenie wygrali dzisiejszy mecz. W pierwszej połowie było widać przepaść między Kanonierami a Leeds. W drugiej goście zagrali już troszkę lepiej, lecz w piłce liczy się 90 minut, a nie tylko 45.