Podsumowanie niedzielnych spotkań 22 kolejki w Serie A. Jak wypadli reprezentanci Polski?

Serie A

Niedzielną serię zmagań na boiskach Serie A rozpoczęliśmy od konfrontacji z udziałem piłkarzy AS Romy oraz Udinese.

AS Roma 3-0 Udinese

Dzięki wygranej ekipa z Rzymu awansowała na trzecie miejsce w tabeli Serie A z dorobkiem 43 punktów wyprzedza takie marki, jak Juventus, Napoli, czy Lazio.
Przed meczem zdecydowanym faworytem byli podopieczni Fonseki, co potwierdziło się już pięć minut po rozpoczęciu 22 kolejki. Bramki dla gospodarzy zdobywali: Veretout (2) w 5′ i 25′, a także Pedro w 90′.

Cagliari 0-1 Atalanta

W pierwszej jedenastce drużyny gospodarzy pojawił się reprezentant Polski, Sebastian Walukiewicz, dla którego było to 19 spotkanie w Serie A w sezonie 2020/2021. 20-latek został zmieniony w 91′ przez Cerriego zaliczając kolejny poprawny występ na włoskich boiskach. Bramkę na wagę zwycięstwa dla gości zdobył Muriel w 90′ po asyście Miranchuka. Mimo lekkiej przewagi szósta “siła” Serie A nie była w stanie sforsować defensywy Cagliari niemalże przez całe 90 minut. Porażka drużyny Polaka sprawiła, iż znaleźli się na 18. miejscu w strefie spadkowej wyprzedzając jedynie Parmę oraz Crotone.

Sampdoria 2:1 Fiorentina

W konfrontacji z udziałem reprezentantów Polski lepszy był Bartosz Bereszyński, którego drużyna pokonała Fiorentinę 2:1. W pierwszej połowie gospodarze starali się zdominować środek pola, aby zapewnić sobie większą kontrolę nad tym, co dzieje się na boisku. Pierwsza połowa zakończyła się bramkowym remisem po bramkach Keity i Vlahovicia. Drugie 45′ zostało zdominowane przez drużynę gości, która mocno naciskała na defensywę Sampdorii, jednak nie była w stanie wpakować piłki do bramki dobrze dysponowanego Audero. W 64′ na boisku pojawił się niezawodny Quagliarella. Siedem minut później wpisał się do protokołu sędziowskiego zdobywając bramkę na wagę zwycięstwa. Sampdoria z dorobkiem 30. punktów zajmuje 10 miejsce w Serie A, a Fiorentina z dorobkiem 22. punktów 16.

Crotone 1:2 Sassuolo

Cenne zwycięstwo odnieśli goście, dla których było to przełamanie serii pięciu meczów bez zwycięstwa. W powodu kontuzji mięśnia w drużynie Crotone 73 minuty rozegrał Arkadiusz Reca. 25-latek na swoim koncie ma 19 występów w Serie A. Crotone z dorobkiem 12. punktów zajmuje ostatnie miejsce w tabeli tracąc pięć oczek do bezpiecznego 17. miejsca (Torino). Futbol, jaki aktualnie prezentowany jest przez piłkarzy Stroppa nie wróży nic dobrego i wiele wskazuje na to, iż sezon 2021/2022 spędzą w Serie B.

Inter 3:1 Lazio

O godzinie 20:45 odbył się szlagier z udziałem piłkarzy Interu oraz Lazio. Wynik tej konfrontacji nie odzwierciedla tego, co działo się przez 90 minut. Mecz był bardzo wyrównany, jednak o zwycięstwie zadecydował geniusz Lukaku, który zdobył dwie bramki oraz zanotował asystę. Dla Belga było to 16 trafienie w Serie A, dzięki czemu zrównał się z CR7 w klasyfikacji strzelców. Wygrana sprawiła, że piłkarze Antonio Conte wyprzedzili lokalnego rywala AC Milan i awansowali na fotel lidera Serie A.