Premier League: Everton wygrywa na trudnym terenie

Everton

źródło: premierleague.com

W meczu 37. kolejki Premier League Sheffield United przegrał z Evertonem 0:1. Zwycięskiego gola dla The Toffees zdobył Richarlison.

Faworytem tego spotkania był Sheffield United, który nadal walczy o europejskie puchary, dzisiejsze ewentualne zwycięstwo pozwoliłoby jeszcze poważnie o tym myśleć, porażka da tylko matematyczne szanse. The Toffees marzą o wyższym miejscu w tabeli, ale szanse mają tylko na jedenastą pozycję.

Przez pierwsze poł godziny nie dało się tego meczu oglądać. Pierwsze uderzenie zobaczyliśmy dopiero w 35. minucie, do wybitej piłki dopadł Enda Stevens, ale kopnął w trybuny. Znacznie bliżej pokonania Jordana Pickforda był Chris Basham, który świetnie przyjął futbolówkę i uderzył w kierunku bramki Evertonu, lecz dobrą interwencją popisał się właśnie Pickford. Najlepszą okazję do zdobycia gola w pierwszej połowie mieli goście w 43. minucie. Theo Walcott posłał piłkę w szesnastkę, tam głową strzelał Dominic Calvert Lewin jednak trafił w słupek. Do przerwy na Bramall Lane goli nie było.

Druga połowa kapitalnie rozpoczęła się dla podopiecznych Carlo Ancelottiego, którzy za sprawą Richarlisona wyszli na prowadzenie. Gylfi Sigurdsson dośrodkował w pole karne z rzutu wolnego, a głową do siatki trafił właśnie Brazylijczyk. Prowadzenie The Toffees mógł podwyższyć Calvert Lewin, ale jego strzał kapitalnie zatrzymał Dean Henderson. W drugiej części to goście byli zdecydowanie lepsi, o czym świadczy ich kolejna sytuacja w 81. minucie, gdy po składnej akcji tuż obok słupka strzelił André Gomes. W doliczonym czasie punkt dla The Blades mógł uratować David McGoldrick jednak fatalnie kopnął w trybuny i trzy punkty pojechały na Goodison Park.

W pierwszej połowie mecz był naprawdę tragiczny i nie dało się oglądać, druga część już była zdecydowanie lepsza, ale głównie za sprawą Evertonu. Podopieczni Carlo Ancelottiego zagrali bardzo dobry mecz i mogą się cieszyć z trzech punktów zdobytych na trudnym terenie. Porażka może srogo kosztować Sheffield, który już ma tylko minimalne szanse na europejskie puchary.

20.07.2020, 37. kolejka Premier League, Bramall Lane

Sheffield United – Everton 0:1

Richarlison 47′

Sheffield: Dean Henderson – Chris Basham (Richairo Živković 83′), John Egan, Jack O’Connell – George Baldock, Sander Berge, Oliver Norwood (John Lundstram 69′), Ben Osborn (Billy Sharp 60′), Enda Stevens – Oliver McBurnie (John Fleck 60′), David McGoldrick

Everton: Jordan Pickford – Djibril Sidibe, Michael Keane, Jarrad Branthwaite, Lucas Digne – Theo Walcott (Anthony Gordon 84′), Tom Davies, André Gomes, Gylfi Sigurdsson (Seamus Coleman 88′) – Richarlison, Dominic Calvert Lewin

Żółte kartki: Oliver Norwood – Tom Davies, Dominic Calvert Lewin, Richarlison

Sędzia: Stuart Attwell

W drugim rozgrywanym meczu o 19 Brighton & Hove Albion zremisował z Newcastle United 0:0.