Premier League: Efektowne zwycięstwo Manchesteru City. Jeremy Doku show!

Twitter/X: @premierleague

Manchester City bez większych problemów rozprawił się z ekipą AFC Bournemouth. Piłkarze Pepa Guardioli pokonali swoich rywali aż 6:1.

Od samego początku spotkanie przebiegało zgodnie z oczekiwaniami. Manchester City długo utrzymywał się przy piłce, a Bournemouth broniło się na własnej połowie w oczekiwaniu na szanse do wyprowadzenia kontrataków. Podopieczni Pepa Guardioli mieli początkowo małe problemy z wykreowaniem sobie dogodnych okazji, jednak po pół godzinie gry otworzył się worek z bramkami. Najpierw do siatki trafił Jeremy Doku, a w kolejnych minutach gole zdobyli również Bernardo Silva oraz Manuel Akanji. Ten drugi wpisał się na listę strzelców dość szczęśliwie, bo piłka po strzale Doku odbiła się od jego pleców i wpadła do bramki strzeżonej przez Ionuta Radu. “The Citizens” schodzili więc na przerwę z trzybramkowym prowadzeniem.

Na samym starcie drugiej części spotkania defensywa “The Citizens” dała się zaskoczyć, a Edersona pokonał Dominic Solanke, jednak sędzia liniowy zasygnalizował w tej sytuacji pozycję spaloną, przez co gol nie został uznany. Po przerwie gospodarze spuścili nogę z gazu, lecz mimo to kontrolowali przebieg meczu. W 64. minucie swoje trafienie dołożył wprowadzony z ławki rezerwowych Phil Foden. Mistrzowie Anglii nie dawali przyjezdnym żadnych szans, lecz na nieco ponad kwadrans przez końcem regulaminowego czasu gry Bournemouth znalazło sposób na przełamanie obrony rywala, a gola zdobył Luis Sinisterra. Piłkarze Andoniego Iraoli wyczuli słabszy moment Manchesteru City i starali się odbierać futbolówkę nieco wyżej, jednak w 84. minucie “The Citizens” ukąsili po raz piąty, a autorem bramki został Bernardo Silva. Następnie swoje trafienie zanotował także Nathan Ake, a Manchester City pokonał ostatecznie AFC Bournemouth 6:1.

Bezapelacyjnym bohaterem spotkania został Jeremy Doku. Belgijski skrzydłowy zdobył jedną bramkę i zanotował cztery asysty.

04.11.2023, 11. kolejka Premier League, Etihad Stadium (Manchester)

Manchester City – AFC Bournemouth 6:1 (3:0)

Jeremy Doku 30′, Bernardo Silva 33′, 84′, Manuel Akanji 37′, Phil Foden 64′, Nathan Ake 88′ – Luis Sinisterra 74′

Manchester City: Ederson – Kyle Walker, Manuel Akanji, Nathan Ake – John Stones (71′ Rico Lewis), Rodri (72′ Kalvin Phillips) – Bernardo Silva (85′ Oscar Bobb), Julian Alvarez (72′ Matheus Nunes), Mateo Kovacic, Jeremy Doku – Erling Haaland (46′ Phil Foden)

AFC Bournemouth: Ionut Radu – Max Aarons, Llyod Kelly, Ilya Zabarnyi, Chris Mepham (46′ Marcos Senesi), Milos Kerkez – Marcus Tavernier (72′ Luis Sinisterra), Philip Billing (72′ Antoine Semenyo), Alex Scott (44′ Joe Rothwell), Ryan Christie – Dominic Solanke (85′ Justin Kluivert)

Żółte kartki: Philip Billing

Sędzia: Craig Pawson