Premier League: Druga z rzędu porażka Arsenalu

W meczu 23. kolejki Premier League Aston Villa wygrała z Arsenalem 1:0. Zwycięska bramkę już na początku meczu zdobył Ollie Watkins.

Obie drużyny są sąsiadami w tabeli. Aston Villa jest dziewiąta, a Arsenal dziesiąty. W tabeli dzieli ich tylko jeden punkt, ale warto odnotować, że dzisiejsi gospodarze mają dwa mecze rozegrane mniej.

Gospodarze zaatakowali w 2. minucie i od razu objęli prowadzenie. Bertrand Traoré wykorzystał nieporozumienie obrony Arsenalu. Podał w pole karne. Tam z pierwszej piłki strzelił Ollie Watkins i przy pomocy Roba Holdinga pokonał bramkarza Kanonierów. Później Aston Villa cofnęła się do obrony. Celem było utrzymanie wyniku i ewentualne kontrataki. Podopieczni Mikela Artety natomiast nie mieli za bardzo sposobu na strzelenie gola wyrównującego. Groźnie było po uderzeniu Granita Xhaki z rzutu wolnego. Futbolówka po kopnięciu Szwajcara leciała w okienko, ale Emiliano Martínez kapitalnie obronił. Do przerwy już nic się nie zmieniło i gospodarze schodzili do szatni z prowadzeniem.

Na początku drugiej połowy widzieliśmy ataki z obu stron. Jedną z groźniejszych okazji był strzał z dystansu Johna McGinna. Pomocnik gospodarzy minął obrońcę. Strzelił z dystansu, lecz Mathew Ryan dobrze sparował futbolówkę do boku. Że strony Kanonierów dobrze na bramkę gospodarzy strzelał Nicolas Pépé. Po jego uderzeniu dobrze zachował się jednak bramkarz Aston Villi. Ostatni kwadrans spotkania to już pełna dominacja The Gunners. Nic jednak z niej nie było i Kanonierzy ponieśli drugą porażkę z rzędu.

Aston Villa miała prosty sposób na zwycięstwo w dzisiejszym meczu. Strzelić szybko bramkę i później kontrolować wynik. Udało się to perfekcyjnie. Natomiast Arsenal po świetnej serii spotkań bez porażki zanotował drugą z rzędu. Mikel Arteta musi coś zmienić, bo inaczej Kanonierzy znów mogą wpaść w tarapaty.