Premier League: Czołowe kluby ligi nie zawiodły! Pewne wygrane faworytów

Mohamed Salah

W 16. kolejce Premier League czołowe kluby pewnie wygrały swoje spotkania. Trzy punkty zgarnęły Manchester City, Manchester United, Chelsea, Liverpool i Arsenal. Szczegóły na temat starcia Obywateli z Wilkami można znaleźć tutaj

Arsenal – Southampton 3:0

Kanonierzy odkuli się za porażkę przed tygodniem Evertonem. W rywalizacji z Southampton pokazali klasę, gdzie zdobyli trzy gole. Najpierw w 21. minucie do siatki trafił Alexandre Lacazette po zagraniu Bukayo Saki. Kilka chwil później prowadzenie podwyższył Martin Odegaard po kapitalnej akcji całego zespołu. Kropkę nad “i” postawił w 53. minucie Gabriel, który wykorzystał dobre dośrodkowanie z rzutu rożnego i strzałem głową posłał futbolówkę do siatki.

Chelsea – Leeds 3:2

The Blues mieli kłopoty w tym spotkaniu, ponieważ Leeds nie jeden raz postawiło się zwycięzcom poprzedniej edycji Ligi Mistrzów. Jednak gospodarze ostatecznie przechyli szalę na swoją korzyść. Początku jednak nie mieli najlepszego, ponieważ już od 28. minuty musieli gonić wynik po pewnie wykonanej jedenastce przez Raphinhe. Tuż przed przerwą wyrównał Mason Mount. Po zmianie stron gospodarze wyszli na prowadzenie za sprawą Jorginho i jego pewnie wykonanego rzutu karnego. Ekipa Marcelo Bielsy zdołała jednak wyrównać dzięki akcji i trafieniu Joe Gelhardta. Warto zaznaczyć, że piłkarz ten strzelił gola tuż po wejściu na murawie. O zwycięstwie przesądził drugi rzut karny wykonany przez Jorginho.

Liverpool – Aston Villa 1:0

Dla fanów The Reds było to szczególne spotkanie, ponieważ na Anfield powrócił Steven Gerard, legenda klubu! Zasiadł on ławce trenerskiej Aston Villi, którą przygotował solidnie do tego meczu. Przez długi czas defensywa gości funkcjonowała bez zarzutu, jednak o zwycięstwie przesądził błąd i rzut karny, który wykorzystał Mohamed Salah. Liverpool wraz z Manchesterem City i Chelsea umocnił się w TOP3 ligi.

Norwich – Manchester United 0:1

W składzie gospodarzy przez 70. minut wystąpił Przemysław Płacheta, jednak nie przyczynił się on do tego, by jego zespół strzelić gola Czerwonym Diabłom. Ekipa z Old Trafford poradziła sobie z zespołem tułającym się na dole tabeli, a jedynego gola zdobył Cristiano Ronaldo, który pewnie wykorzystał rzut karny. Było to drugie zwycięstwo ( drugie 1:0 ) pod wodzą nowego szkoleniowca Ralfa Rangnicka.