Premier League: Chelsea remisuje z Nottingham Forrest po zaciętym boju. Frank Lampard zdobywa swój trzeci punkt

Nottingham Forest

Po zaciętym boju na Stamford Bridge, Frank Lampard zdobył swój trzeci punkt w ósmym meczu za sterami Chelsea. “The Blues” zremisowali 2:2 z Nottingham Forest w ramach 36. kolejki Premier League. Dubletem w obu zespołach popisali się Taiwo Awoniyi (Nottingham Forest) i Raheem Sterling (Chelsea). “The Reds” nadal muszą zalczyć o przetrwanie w najwyższej klasie rozgrywkowej.

Podział punktów na Elland Road rozradował kibiców Nottingham Forest, którzy w dalszym ciągu musieli się obawiać o utrzymanie w Premierl League. Przewaga zaledwie dwóch punktów nad strefą spadkową przed tym starciem była powodem do niepokoju dla sympatyków “The Reds”. Forest marzy o momencie, w którym nie będzie musiało się ciągle oglądać za siebie i uciekać przed resztą. Na ten moment, musi pogodzić się z pełniącą przez siebie rolą “uciekiniera”, gdyż ich rywale nie będą odpuszczać do finiszu rozgrywek. Frank Lampard zdecydował się na kilka zmian. Edouard Mendy wyszedł w podstawowym składzie po raz pierwszy od mundialu. Lewis Hall zastąpił kontuzjowanego Bena Chilwella na lewej stronie, a Mateo Kovacić, Joao Felix i Raheem Sterling weszli w miejsce N’Golo Kante, Michajło Mudryk’a i Kai’ego Havertz’a. Steve Cooper dokonał tylko jednej roszady – Joe Worrall pojawił się za Brennan’a Johnson’a.

Taiwo Awoniyi otwiera wynik spotkania

W pierwszym kwadransie Chelsea udowodniła po raz kolejny, że o twierdzy “Stamford Bridge” może w tym sezonie zapomnieć. Gospodarze spisują się fatalnie na własnym boisku. Ich bilans wynosi sześć zwycięstw, pięć remisów i sześć porażek w 17. spotkaniach. W 13. minucie minucie Taiwo Awoniyi wyprowadził gości na prowadzenie po ogromnym błędzie Mendy’ego. Dośrodkowanie w środek pola karnego wprowadził dużo zamieszania. Edouard Mendy próbował piąstkować, ale źle obliczył lot futbolówki, minął się z piłką i w konsekwencji musiał wyciągać piłkę z siatki.

Już pięć minut później Chelsea mogła odpowiedzieć. Długie podanie z głębi pola otrzymał Raheem Sterling, ale Anglik przegrał pojedynek z Navasem. Po stracie bramki “The Blues” tylko na pięć minut przejęli kontrolę na boisku. Notoryczna niedokładność i brak pomysłu na grę były wykorzystywane przez “The Reds”, które z każdą kolejną minutą rosło. Dużo kontrowersji wywołała sytuacja z Joao Felixem, który umyślnie kopnął piłką w przeciwnika, ale sędzia nie zdecydował się na ukaranie zawodnika. W doliczonym czasie gry pierwszej połowy boisko musiał opuścić Kovacić z powodu urazu, a w niego miejsce został wprowadzony Loftus-Cheek.

Szalona druga połowa

Tuż po wznowieniu gry, Moussa Niakhate stanął przed fantastyczną szansą na podwyższenie wyniku z bliskiej odległości, ale nie był w stanie skierować piłki do siatki. Głównym problemem “The Blues” w drugiej połowie były stałe fragmenty gry gości, z którymi mieli trudności. Długi wrzut piłki z autu w pole karne, rzut rożny, rzut wolny przyprawiał Franka Lamparda o zawroty głowy. Niespodziewanie, w 51. minucie Chelsea wyrównała stan gry. Trevoh Chalobah zagrał piłkę do Sterlinga, który po rykoszecie pokonał Keylora Navasa. Siedem minut później Sterling trafił po raz drugi i wyprowadził swoją drużynę na prowadzenie. 28-letni Anglik najpierw oszukał obrońcę wejściem do środka, a później pięknym, dokręconym strzałem w prawą stronę pokonał Navasa.

O tym, jak bardzo bolesne są dośrodkowania gości, Chelsea przekonała się po raz kolejny w 62. minucie. Taiwo Awoniyi wykorzystał głębokie dośrodkowanie Mangali i pokonał Mendy’ego. Frank Lampard zdobył swój trzeci punkt z 18 możliwych w roli szkoleniowca Chelsea. “The Blues” zajmują 11. miejsce z 43. “oczkami” na koncie. Nottingham Forest odpowiedziało poprawnie na podział punktów na Elland Road. Podopieczni Coopera utrzymują trzy punkty przewagi nad strefą spadkową. Ostatnie starcia z Arsenalem i Crystal Palace będą dla nich kluczowe.

13.05.2023 rok, 36. kolejka Premier League, Stamford Bridge (Londyn)

Chelsea – Nottingham Forest 2:2 (1:0)

Raheem Sterling 51′, 58′ – Taiwo Awoniyi 13′, 62′

Chelsea: Mendy – Chalobah, Silva, Badiashile, Hall – Kovacić (Loftus-Cheek 45+1′), Fernandez, Gallagher – Madueke, Joao Felix, Sterling

Nottingham Forest: Navas – Worrall, Felipe, Niakhate – Aurier, Mangala, Danilo (Toffolo 90+1′), Lodi, Yates (Kouyate 86′), Gibbs-White – Awoniyi (Johnson 81′)

Żółte kartki: Felix, Silva, Gallagher

Sędzia: Paul Tierney