Premier League: Chelsea remisuje z Manchesterem City. Szalony mecz na Stamford Bridge

Premier League

Mecz zamykający 12 kolejkę Premier League czyli spotkanie pomiędzy Chelsea, a Manchesterem City przejdzie do historii angielskiego futbolu. Łącznie padło 8 bramek, a wynik końcowy to 4:4.

Drużyna Pepa Guardioli objęła prowadzenie w 25 minucie po trafieniu z rzutu karnego Haalanda. Norweg został powalony w polu karnym przez Marca Cucurelle, a VAR zadecydował o przyznaniu jedenastki.

Na reakcje Chelsea nie trzeba było długo czekać. W 29 minucie wyrównał Thiago Silva, a niecałe 10 minut później gospodarze już prowadzili. Piłkę do pustej bramki skierował Sterling, a kluczowe podanie należało do kapitana czyli Jamesa.

Obywatele również błyskawicznie doprowadzili do remisu. Po dośrodkowaniu Bernardo Silvy i biernej postawie obrońców The Blues ”gola do szatni” zdobył Akanji.

Po zmianie stron żadna z ekipy nie zamierzała się zatrzymywać. Najpierw piłkę w siatce umieścił Haaland, a gol na 3:3 to dzieło Jacksona.

Końcówka meczu to istny roller coaster. Rodri w 86 minucie wyprowadził Mistrzów Anglii na prowadzenie. Bramka Hiszpana nie zapewniła jednak wygranej Obywatelom. W 95 minucie Ruben Dias sprokurował rzut karny, a jego wykonawcą miał być Cole Palmer. Anglik nie miał litości dla drużyny, której jest wychowankiem i z zimną krwią doprowadził do wyrównania.

Manchester City pozostaje na czele w ligowej tabeli, a po przerwie reprezentacyjnej zmierzy się na własnym stadionie z Liverpoolem.

12.11.2023, 12. kolejka Premier League, Stamford Bridge

Chelsea Londyn  – Manchester City 4:4 (2:2)

Bramki: 29. T. Thiago Silva (Gallagher), 37. Sterling (James), 67. Jackson, 90+5. Palmer (kar.) – 25. Haaland (kar.), 45+1. Akanji (B. Silva), 47. Haaland, 86. Rodri (Haaland)

Chelsea F.C.: R. Sánchez – James (C) (64. Gusto), Disasi, T. Thiago Silva, Cucurella – Caicedo (90. Broja), Fernández (64. Mudryk) – Palmer, Gallagher, Sterling – Jackson (90+6. Ugochukwu).

Manchester City: Ederson – Walker (C), Dias, Akanji, Gvardiol – Rodri, B. Silva – Foden, J. Álvarez (79. Kovačić), Doku (59. Grealish) – Haaland.

Sędziowie: Taylor – Beswick, Nunn