Premier League: Chelsea pokonuje Tottenham. Kolejna porażka 0:3 dla “Kogutów”

Chelsea

Źródło: twitter.com/ChelseaFC

W spotkaniu 5. kolejki Premier League Chelsea zatriumfowała nad Tottenhamem. Zobaczyliśmy trzy bramki w derbach Londynu.

W ostatniej kolejce Premier League Tottenham przyjął poważny cios w postaci porażki 0:3 z Crystal Palace. To, jak i kilka innych rzeczy sprawiło, że nie postrzegano ich jako faworytów w tym starciu. Z drugiej strony – odprawienie na start Manchesteru City wynikiem 1:0 wciąż dawało nadzieje wielu fanom.

Wbrew tym ogólnym oczekiwaniom, które zakładały wyższość Chelsea nad Tottenhamem, to ci drudzy kontrolowali przebieg spotkania, stwarzając sobie lepsze sytuacje. Gracze “The Blues” często byli spóźnieni ze swoimi wejściami i mieli problem z opanowaniem szybkiego Heung-min Sona. Bramkę Chelsea mógł dać kontratak z udziałem Romelu Lukaku i Masona Mounta, ale strzał z bliska zablokowano. Po tym sprawy w swoje ręce wzięli goście i zaczęli przesiadywać na połówce “Kogutów” strasząc raz po raz akcjami. Jedna z lepszych akcji dla Tottenhamu nadeszła w 33. minucie, lecz Son przegrał pojedynek sam na sam z bramkarzem. Mimo starań obu drużyn do przerwy nie było żadnych trafień.

Drugą część spotkania z przytupem postanowiła rozpocząć Chelsea. Po dośrodkowaniu w pole karne z rzutu rożnego Marcosa Alonso piłkę głową do siatki w 49. minucie skierował Thiago Silva. Raz rozpędzona maszyna nie zamierzała się zatrzymywać, co poskutkowało bramką N’golo Kanté. W 59. minucie starcia Francuz oddał strzał na bramkę strzeżoną przez Hugo Llorisa, lecz najprawdopodobniej ten nie miałby problemów z obroną. Problem tkwił w Ericu Dierze, od którego odbiła się piłka, myląc tym samym bramkarza. Gospodarze bezskutecznie próbowali odzyskać inicjatywę. Chelsea miała chęć na jeszcze jedną bramkę, której doczekała się w 2 minucie czasu doliczonego. Antonio Rüdiger mocnym strzałem po ziemi umieścił futbolówkę w siatce, a fanom Tottenhamu nie pozostało nic innego jak przełknąć tą gorzką pigułkę porażki.