Premier League: Chelsea lepsza od Swansea, grał Fabiański

twitter.com/ChelseaFC

W jednym ze środowych spotkań czternastej kolejki Premier League Chelsea pokonała Swansea 1:0. Bramki gości bronił Łukasz Fabiański, który zaliczył kilka świetnych interwencji.

Ze względu na spore natężenie meczów, Antonio Conte dokonał pewnych zmian w składzie w porównaniu do poprzednich spotkań. W wyjściowej jedenastce “The Blues” zabrakło m.in. Edena Hazarda i, po raz pierwszy od 74 meczów (!), Césara Azpilicuety. Pomimo tego, gospodarze byli faworytami dzisiejszego starcia.

Pierwszą groźną sytuację Chelsea stworzyła w 10. minucie. Z rzutu wolnego Willian zagrał dochodzącą do bramki piłkę, ale ta minęła wszystkich zawodników i poszybowała nieznacznie obok słupka.
Gospodarze z minuty na minutę atakowali coraz intensywniej. Sporo pracy miał Łukasz Fabiański, który kilkakrotnie zmuszany był do interwencji, broniąc strzały Davide Zappacosty, Pedro i Álvaro Moraty. Głównie dzięki polskiemu bramkarzowi do przerwy na Stamford Bridge utrzymywał się bezbramkowy remis.

Druga odsłona również rozpoczęła się od ataków mistrzów Anglii. W 53. minucie dogodną sytuację zmarnował Pedro, który po podaniu Williana fatalnie przestrzelił z kilku metrów. Chwilę później londyńczycy wreszcie dopięli jednak swego. Po strzale zza pola karnego N’Golo Kanté piłkę podbił jeden z obrońców Swansea, a strzałem głową w bramce umieścił ją Antonio Rüdiger.
Pomimo prowadzenia, gospodarze nie zamierzali oddawać inicjatywy i dążyli do podwyższenia wyniku. Kolejną wyborną okazję miał Morata, ale jego strzał głową po dośrodkowaniu Fàbregasa kapitalnie przeniósł nad poprzeczkę Fabiański.
Ostatnie minuty przebiegały już w spokojnym tempie. “The Blues” kontrolowali przebieg wydarzeń na boisku, ale nie byli już w stanie zwiększyć prowadzenia. Przyjezdni kilkakrotnie zdołali przedrzeć się natomiast w okolice pola karnego rywali, ale nic z tego nie wynikło i wynik nie uległ już zmianie.

29.11.2017, 14. kolejka Premier League, Londyn, Stamford Bridge, frekwencja 41 365

Chelsea FC – Swansea City 1:0 (0:0)
Antonio Rüdiger 55′

Chelsea: Thibaut Courtois – Antonio Rüdiger, Andreas Christensen, Gary Cahill – Davide Zappacosta (Victor Moses 75′), N’Golo Kanté, Cesc Fàbregas, Marcos Alonso – Willian (Danny Drinkwater 81′), Pedro Rodríguez (Eden Hazard 81′), Álvaro Morata.

Swansea: Łukasz Fabiański – Kyle Naughton, Mike van der Hoorn, Alfie Mawson, Martin Olsson – Ki Sung-yueng, Roque Mesa (Oliver McBurnie 66′), Tom Carroll, Renato Sanches (Leroy Fer 46′) – Jordan Ayew (Wayne Routledge 84′), Wilfried Bony.

Żółta kartka: Morata (Chelsea)

Sędzia: Neil Swarbrick