Korona Kielce melduje się w półfinale Pucharu Polski

Mikołaj Barbanell (Piłkarski Świat)

W rewanżowym pojedynku ćwierćfinału Pucharu Polski, Korona Kielce przed własną publicznością pokonała Zagłębie Lubin (2:0).

W pierwszym meczu pomiędzy tymi zespołami lepsi byli “złocisto-krwiści”, którzy pokonali “Miedziowych” (1:0) po bramce Macieja Górskiego. Od wtorku nowym trenerem Zagłębia jest były reprezentant Polski Mariusz Lewandowski. Przed nim postawiono cel poprawy gry, czego jeszcze nie było dziś widać na boisku.

Gino Lettieri po sobotnim ligowym zwycięstwem nad Legią Warszawa (3:2) dokonał kilku roszad w składzie. Od pierwszych minut na boisku pojawiło się aż dziewięciu zawodników z inklinacjami defensywnymi. Jednak to nie przeszkodziło już w 8. minucie objąć prowadzenia. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego Gorana Cvijanovicia do siatki piłkę skierował niezawodny w ostatnim czasie Bartosz Rymaniak. O sporym szczęściu mogą mówić “Koroniarze” w 38. minucie. Bowiem po błędzie Zlatana Alomerovicia Łukasz Janoszka trafił w słupek. W 69. minucie niewiele brakowało, aby Patryk Tuszyński wyrównał, lecz jego uderzenie odbiło się od poprzeczki. W 82. minucie wynik meczu ustalił 26-letni Fabian Burdenski.