Premier League: Burnley bez szans z City. Show Mahreza

Mahrez, Walker, Jesus - Manchester City

Śmiało można powiedzieć, że to najokazalsze zwycięstwo Manchesteru City jak dotąd w sezonie 2020/21. “The Citizens” pokonali 5:0 Burnley w 10. kolejce Premier League.

Widać było, że od początku gospodarze nie chcieli pozostawić jakichkolwiek złudzeń rywalom. Manchester wyszedł na prowadzenie już w 6. minucie. City odebrało piłkę w środkowej strefie boiska. Kevin de Bruyne dokładnie podał do Riyada Mahreza, a ten niskim strzałem z bliska pokonał Bailey’a Peacocka-Farrella. Skrzydłowy trafił ponownie do siatki kwadrans później. Tym razem znakomicie się zachował w polu karnym, po wyrzucie z autu Kyle’a Walkera. “Obywatele” kontynuowali natarcie i jeszcze przed przerwą na 3:0 trafił Benjamin Mendy.

Obraz gry nie zmienił się w drugiej części. Na 4:0 kolejnego gola w tym sezonie dorzucił Ferran Torres. A w 69. minucie hat-tricka skompletował Riyah Mahrez. Manchester zdominował rywali.

28.11.2020, godz. 16:00, 10. kolejka Premier League

Manchester City – Burnley 5:0 (3:0)

Mahrez 6′, 22′ i 69′, Mendy 41′, Torres 66′

Manchester City F.C.: Ederson – Walker, Stones, Rúben Dias, B. Mendy – De Bruyne (C), Rodri (46. Fernandinho), Gündoğan – Mahrez, Jesus, F. Torres (69. Foden).

Burnley F.C.: Peacock-Farrell – Lowton, Tarkowski, Mee (C), Ch. Taylor – Jay Rodriguez, A. Westwood, Benson, McNeil – A. Barnes (82. Vydra), Wood.