Premier League: Bernardo Silva zawieszony na jeden mecz!

Bernardo Silva (Portugalia) / fot. Mikołaj Barbanell (Piłkarski Świat)

Niewinny żart skończył się aferą. Bernardo Silva opuści na jeden mecz i ma zapłacić karę w wysokości 50 tys. funtów za wpis na Twitterze. Portugalczyk porównał w owym wpisie swojego kolegę – Benjamina Mendy’ego do maskotki z opakowania czekoladek.

Tweet Silvy został uznany przez działaczy FA za rasistowski. Na nic zdało się oświadczenie Mendy’ego, który tłumaczył, że nie czuje się urażony postem swojego przyjaciela. W ramach kary 25-letni Portugalczyk będzie musiał ukończyć specjalny program edukacyjny nt. rasizmu w sporcie i jego negatywnych skutkach.

Według FA piłkarz The Citizens naruszył zasady dotyczące zachowania w mediach społecznościowych, odnosząc się do koloru skóry kolegi z zespołu. Manchester City rozważa złożenie zażalenia na decyzję o karze dla Portugalczyka, ponieważ zabraknie go w ważnym ligowym meczu. Obywatele zagrają 23 listopada z Chelsea, która jest pozycję nad nimi. Mecz odbędzie się o 18:30 na Etihad Stadium w Manchesterze. Mimo wyższej pozycji w tabeli The Blues, to Obywatele są faworytem tego spotkania.

Źródło: FA, sportowefakty.wp.pl


OGLĄDAJ MECZE ZA DARMO W FORTUNA TV

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *