Premier League: Bajeczny gol Pogby. United z kolejną wygraną

Manchester United Pogba

Manchester United pokonał Fulham 2:1 w 18. kolejce Premier League. Choć początek nie zapowiadał łatwej przeprawy.

Mecz rozpoczął się wybitnie nie po myśli gości. United przyjechało dziś do Londynu po zwycięstwo, a tymczasem od szóstej minuty musiało gonić wynik. Lookman przyjął piłkę posłaną przez jednego z obrońców i zdobył gola dla swojej drużyny. Na szczęście dla Manchesteru, Fulham nie dysponuje najlepszą obroną i to zobaczyliśmy już kwadrans później. Przy nieporozumieniu w defensywie, Cavani dopadł do piłki na przedpolu i wbił ją do siatki. Manchester United złapał swój rytm i zaczął przeważać. Jednak do przerwy mieliśmy wynik remisowy.

Oblicze spotkania odmieniło się po przerwie. O swoich wielkich umiejętnościach przypomniał Paul Pogba. Francuz zdobył pięknego gola, uderzeniem z dystansu. Bramka pomocnika wyprowadziła gości na prowadzenie. Prowadzenie, którego “Czerwone Diabły” nie oddały do końca.

Ważna wygrana, Manchester utrzymuję pozycję lidera w tabeli Premier League. Ale Manchester City ma już tylko dwa punkty mniej i mecz zaległy.