Premier League: Arsenal rozbija Nottingham Forest, koncert piłkarzy Mikela Artety

Fenomenalny w tym sezonie Arsenal po raz kolejny pokazał się z dobrej strony. Tym razem pokonał 5:0 Nottingham Forest.

Nic dwa razy się nie zdarzy.. I tak właśnie było w przypadku Nottingham Forest. Beniaminek Premier League w poprzedniej kolejce dość niespodziewanie pokonał Liverpool. Tym razem trafił na grubszy kaliber, bo Arsenal, który w tym sezonie radzi sobie aż nadto dobrze.

Strzelanie na dobrą sprawę rozpoczęło się już w 5′ minucie. Sprytne podanie Bukayo Saki wykorzystał Gabriel Martinelli. Arsenal wciąż napierał na bramkę rywali, ale nieudane strzały Gabriela Jesusa czy Martinelliego nie przełożyły się na podwyższenie prowadzenia.

Prawdziwy koncert podopieczni Mikela Artety rozpoczęli dopiero w drugiej połowie. W 49′ minucie i 52′ minucie na listę strzelców wpisywał się wpuszczony w przerwie Reiss Nelson. Później młody Anglik asystował Thomasowi Parteyowi i mieliśmy 4:0. Pod koniec spotkania rezultat spotkania podwyższył Martin Odegaard. Przez cały mecz “Kanonierzy” kontrolowali każdy centymetr boiska, nie dając Nottingham Forest ani cienia szansy na korzystniejszy rezultat. Dzięki temu Arsenal znowu awansował na pierwsze miejsce w tabeli. Po tym co prezentują w tym sezonie, zupełnie zasłużenie.

30.10.2022r., 14. kolejka Premier League, The Emirates (Londyn)

Arsenal – Nottingham Forest 5:0

Martinelli 5′, Nelsson 49′, 52′, Partey 57′, Odegaard 78′

Arsenal: Ramsdale – B. White, Saliba (76. Tierney), Gabriel, Tomijasu (63. Soares) – Ödegaard (C), Partey, Xhaka (75. Nketiah) – Saka (27. Nelson), Jesus, Martinelli (63. Vieira).

Nottingham Forest: D. Henderson – Aurier, S. Cook, McKenna, Lodi (64. Worrall) – Yates (C), Freuler, Kouyaté (81. O’Brien) – Gibbs-White (56. Br. Johnson), Awoniyi (64. N. Williams), Lingard (56. E. Dennis).