Premier League: Arsenal remisuje z Tottenhamem w Derbach Północnego Londynu

Arsenal podzielił się punktami z Tottenhamem w meczu 4. kolejki Premier League.

Premier League (Twitter)

Arsenal zremisował z Tottenhamem 2:2 w meczu 4. kolejki Premier League. Gole dla gospodarzy strzelili Alexandre Lacazette i Pierre Emerick Aubameyang, natomiast dla Spurs Christian Eriksen i Harry Kane.

Derby Północnego Londynu pomiędzy Arsenalem i Tottenhamem to mecz, który emocjonuje wszystkich. W poprzednim sezonie widzieliśmy dwa emocjonujące mecze pomiędzy tymi drużynami. Na Emirates okazał się lepszy Arsenal, który wygrał 4:2, mimo, że do przerwy przegrywał 1:1. W rewanżu padł remis 1:1, choć przez długi czas Kanonierzy prowadzili 1:0. Ten sezon lepiej zaczęli podopieczni Unaia Emery’eg, którzy po trzech kolejkach byli na siódmym miejscu. Tottenham przed tym spotkaniem zajmował jedenaste miejsce, a ich dorobek punktowy wynosił cztery oczka.

Pierwsi w tym meczu zaatakowali Kanonierzy. Sprzed pola karnego strzelał Nicolas Pépé, ale minimalnie się pomylił. Niewykorzystana okazja zemściła się na Arsenalu. Z dystansu uderzył Erik Lamela, Bernd Leno fatalnie wypuścił futbolówkę, dopadł do niej Christian Eriksen i trafił do pustej bramki. Prowadzenie Kogutów mógł podwyższyć Heung Min Son, który zdecydował się na strzał zza szesnastki, jednak tym razem Leno kapitalnie interweniował i uratował swoją drużynę. W 39. minucie podopieczni Mauricio Pochettino otrzymali rzut karny. W polu karnym Granit Xhaka sfaulował Sona i sędzia Martin Atkinson wskazał na wapno. Do piłki ustawionej jedenaście metrów od bramki podszedł Harry Kane i podwyższył prowadzenie Tottenhamu. Kanonierzy nie złożyli jednak broni i w doliczonym czasie gry zdobyli gola kontaktowego. Pépé podał do Alexandre’a Lacazette’a, ten minął obrońcę i potężnym strzałem umieścił piłkę pod poprzeczką bramki Tottenhamu. Do przerwy Arsenal przegrywał z Tottenhamem 1:2.

Od początku drugiej połowy Arsenal ruszył do ataku, by odrobić straty. W 56. minucie do remisu mógł doprowadzić Matteo Guendouzi, ale kapitalną interwencją Tottenham uratował Hugo Lloris. Okazje na podwyższenie prowadzenia miał także Tottenham, lecz Harry Kane trafił w słupek. W 71. minucie podopiecznym Unaia Emery’ego udało się wyrównać. Guendouzi dośrodkował w szesnastkę, tam nogę dołożył Pierre Emerick Aubameyang i pokonał Llorisa. Kwadrans przed końcem meczu gospodarzy na prowadzenie mógł wyprowadzić Xhaka, jednak po jego uderzeniu po raz kolejny kapitalnie interweniował bramkarz Tottenhamu. W doliczonym czasie gry komplet punktów mógł trafić na konto Tottenhamu, ale Moussa Sissoko fatalnie uderzył mając piłkę w polu karnym i ostatecznie Arsenal zremisował z Tottenhamem 2:2.

Kanonierzy zdecydowanie mogą czuć niedosyt po tym meczu, bo w drugiej połowie mieli zdecydowaną przewagę i tylko kapitalne interwencje Llorisa uratowały Spurs przed porażką.