Premier League: Arsenal remisuje z Brightonem i traci szanse na top4

Arsenal tylko zremisował z Birghtonem i nie ma już szans na top4.

BBC Sport (Twitter)

Arsenal FC zremisował z Brighton & Hove Albion 1:1 i stracił szanse na top4 w Premier League. Bramkę dla gospodarzy zdobył Pierre Emerick Aubameyang, a do remisu doprowadził Glenn Murray.

Ten mecz był bardzo ważny dla Arsenalu w kontekście walki o top4, Kanonierzy musieli wygrać dzisiejszy mecz z Birghton, aby o tym top4 jeszcze myśleć. Goście w zasadzie nie grają o nic ponieważ po wczorajszej porażce Cardiff podopieczni Chrisa Hughtona mają pewne utrzymanie.

Pierwszy strzał w tym meczu zobaczyliśmy już w 2. minucie. Sprzed pola karnego strzelał Henrich Mchitarjan, ale trafił w słupek. Następna ofensywna akcja gospodarzy zakończyła się rzutem karny. W szesnastce Nacho Monreala faulował Alireza Jahanbakhsh. Do piłki ustawionej jedenaście metrów od bramki podszedł Pierre Emerick Aubameyang i pewnie umieścił piłkę w bramce. Okazję na doprowadzenie do remisu miał Glenn Murray, lecz Bernd Leno pewnie chwycił piłkę po jego strzale. Blisko zdobycia drugiej bramki dla Arsenalu był Shkodran Mustafi jednak Mathew Ryan świetnie interweniował po jego główce. W ostatniej minucie pierwszej połowy kolejną okazję miał Mchitarjan, który ponownie strzelał sprzed pola karnego, tym razem jego strzał zatrzymał bramkarz gości. Do przerwy Arsenal prowadził z Birghtonem 1:0.

Na początku drugiej połowy do remisu mógł doprowadzić Solomon March, ale dobrze poe jego strzale interweniował Leno. Chwilę później goście otrzymali rzut karny. Granit Xhaka sfaulował Marcha, a sędzia wskazał na wapno. Do piłki podszedł Murray i nie dał szans bramkarzowi Kanonierów. Świetną okazję do zdobycia bramki dającą prowadzenie Arsenalowi miał Aubameyang, ale minimalnie przestrzelił.  Na prowadzenie mogli wyjść też goście, lecz Bernardo strzelił minimalnie niecelnie. W końcowych minutach jeszcze strzelał Lucas Torreira, lecz fatalnie kopnął w trybuny i ostatecznie Arsenal zremisował z Brightonem i stracił szanse na top4.