Premier League: Arsenal minimalnie wygrywa w Derbach Londynu

LONDON, ENGLAND - SEPTEMBER 01: Granit Xhaka of Arsenal during the Premier League match between Arsenal FC and Tottenham Hotspur at Emirates Stadium on September 01, 2019 in London, United Kingdom. (Photo by Stuart MacFarlane/Arsenal FC via Getty Images)

W meczu 29. kolejki Premier League, Arsenal pokonał West Ham United 1:0. Jedynego gola w tym meczu zdobył Alexandre Lacazette.

Arsenal nadal ma szansę na awans do Ligi Mistrzów, lecz bardziej prawdopodobne jest to, że Kanonierzy zagrają w Lidze Europy. Jeśli podopieczni Mikela Artety chcą zagrać w jednych lub drugich rozgrywkach, nie mogę sobie pozwolić na stratę puntków z takimi klubami jak West Ham. Z kolei Młoty walczą o utrzymanie i każdy punkt jest dla nich cenny, dziś na Emirates chcieli wywalczyć chociaż remis.

Podopieczni Davida Moyesa już w 2. minucie mogli wyjść na prowadzenie, sprzed pola karnego strzelał Jarrod Bowen i trafił w słupek. W odpowiedzi ze strony Kanonierów Granit Xhaka strzelił w trybuny. Blisko bramki dla Arsenalu był Sokratis, który po dośrodkowaniu z prawej strony głowkował, lecz trafił w poprzeczkę. W końcowych miniutach pierwszej połowy cios mogli wyprowadzić Młoty, ale uderzył tuż obok bramki i do przerwy na Emirates goli nie było.

Na początku drugiej połowy gola dla Arsenalu mógł strzelić Nicolas Pépé, ale uderzył zbyt słabo i Łukasz Fabiański pewnie złapał piłkę. Ze strony West Hamu pokonać Bernda Leno mógł Michail Antonio, lecz niemiecki bramkarz wykazał się kapitalną interwencją. W 66. minucie bramkarz Kanonierów po raz kolejny musiał interweniować, tym razem po uderzeniu Bowena. Podopieczni Mikela Artety mieli coraz większą przewagę i w 78. minucie udało im się wyjść na prowadzenie. Pierre Emerick Aubameyang zdecydował się na strzał sprzed pola karnego, jego uderzenie zostało zablokowane, futbolówka trafiła do Mesuta Özila, ten odegrał głową do Alexandre’a Lacazette’a, Francuz strzelił z pierwszej piłki i pokonał Łukasza Fabiańskiego. Blisko zdobycia gola wyrównującego był Sébastien Haller jednak po raz kolejny dobrze interweniował Leno. W doliczonym czasie gry jeszcze prowadzenie Kanonierów mógł podwyższyć Reiss Nelson, ale uderzył w trybuny i ostatecznie Arsenal pokonał West Ham 1:0. Dzięki temu zwycięstwu Kanonierzy tracą już tylko pięć punktów do miejsca promowanego awansem do Ligi Mistrzów.

Mimo, że Arsenal miał ogromną przewagę w posiadaniu piłki, to ich przewaga wcale nie była tak ogromna, West Ham oddał nawet więcej strzałów, ten decydujący oddał jednak Alexandre Lacazette i to przesądziło o zwycięstwie Arsenalu.