Premier League: 69. gol Mane dla Liverpoolu. “The Reds” jednak rozczarowali

Sadio Mane

Getty Images

Niespodzianka na Anfield Road. Gospodarze posiadali po swojej stronie wszystko, aby pewnie pokonać zespół West Bromowich Albion. Niezwykle symboliczne trafienie autorstwa Sadio Mane nie wystarczyło, a skromne prowadzenie wyrwało się z rąk ekipy Juergena Kloppa. Pojedynek ostatecznie zakończył się remisem 1:1.

Nowy szkoleniowiec West Bromwich Albion Sam Allardayce, dla którego dzisiejsze spotkanie było drugim w roli opiekuna ekipy beniaminka, niezwykle miło mógł wspominać obiekt Liverpoolu. To ostatni menedżer który zdołał odnieść ligowy triumf na Anfield Road. Miało to miejsce w kwietniu 2017 roku, gdy kierował drużyną Crystal Palace. Twierdza Liverpoolu wciąż nie padła, jednakże eks-selekcjoner reprezentacji Anglii zdecydowanie mógł być zadowolony z wywalczonego punktu.

Nikt nie przewidywał innego scenariusza, aniżeli przejęcie inicjatywy przez gospodarzy od pierwszej minuty. Liverpool osiągnął zdecydowaną przewagę, a po pierwszej połowie mogło skutkować to kilkubramkowym prowadzeniem. Podopieczni Juergena Kloppa zeszli do szatni z dorobkiem jednego gola. Jego strzelcem został Sadio Mane, który pokonał Johnstone’a w 12. minucie. Piłkę w pole karne zagrał środkowy obrońca Joel Matip, a Senegalczyk bez żadnych problemów umieścił futbolówkę w bramce rywala. Tym trafieniem Mane zrównał się z Luisem Suarezem w klasyfikacji najlepszych strzelców w historii “The Reds”. Urugwajczyk pobyt na Anfield Road zakończył z 69 trafieniami na liczniku.

Niewykorzystane szanse na podwyższenie rezultatu doprowadziły ostatecznie Liverpool do małej katastrofy. Nic nie wskazywało, że piłkarze Allardyce’a zdołają powalczyć o podział punktów. Pierwszy punkt dla WBA pod wodzą nowego menedżera zapewnił w 82. minucie Semi Ajayi, uderzając piłkę głową po dośrodkowaniu w pole karne. Tym samym “The Reds” nie wygrali pierwszego spotkania w którym obejmowali prowadzenie przeciwko drużynie znajdującej się w strefie spadkowej od grudnia 2016 roku.