Premier League: 100. gol Patricka Bamforda. Leeds lepsze od Crystal Palace

Getty Images

Na zakończenie 23. kolejki Premier League Leeds United okazało się lepsze od Crystal Palace zwyciężając 2:0. Pewne zwycięstwo gospodarzy stało się faktem po bramkach Jacka Harrisona i Patricka Bamforda.

Wiele lat minęło od ostatniej wizyty Crystal Palace na Elland Road na poziomie Premier League. Ostatnie starcie tych drużyn w najwyżej klasie rozgrywkowej na obiekcie Leeds United miało miejsce w 1996 roku. Gospodarze prowadzeni wówczas przez George’a Grahama ulegli londyńczykom 0:2. W bieżącej serii gier podopieczni Roy’a Hodgsona stanęli przed szansą, aby w sezonie 2020/2021 zaliczyć dwa ligowe zwycięstwa nad Leeds. Poprzednia rywalizacja zakończyła się zwycięstwem Crystal Palace na Selhurst Park aż 4:1.

Na otwarcie wyniku spotkania nie trzeba było długo czekać. W 3. minucie Jack Harrison po podaniu od Stuarta Dallasa zdecydował się na uderzenie tuż zza linii pola karnego, a piłka ostatecznie trafiła tuż pod poprzeczkę bramki strzeżonej przez Vicente Guaitę. Harrison został tym samym najszybszym strzelcem w barwach Leeds od kwietnia 2004 roku. Wówczas Steve Caldwell po dwóch minutach pokonał golkipera Blackburn Rovers. Harrison w poniedziałkowy wieczór potrzebował 45 sekund więcej. Kilka minut później bramkarz gości znów został wystawiony na próbę. Patrick Bamford wyskoczył do dośrodkowania próbując zaskoczyć przeciwnika uderzeniem głową z bliskiej odległości. Tym razem Guaita zachował jednak czujność popisując się piękną paradą. Zespół Marcelo Bielsy uzyskał pełną kontrolę nad boiskowymi wydarzeniami w pierwszej połowie i mógł jedynie żałować, że pierwsza połowa zakończyła się zaledwie jednobramkowym prowadzeniem.

Druga odsłona starcia Patricka Bamforda z Vicente Guaitą po zmianie stron, okazała się bardziej udana dla najlepszego napastnika Leeds. W 52. minucie Bamford znalazł się we właściwym miejscu dobijając odbitą w polu karnym piłkę. Gol na 2:0 przesądził o końcowym wyniku, choć okazji na kolejne dla gospodarzy trafienia nie brakowało, a swoich szans próbowali Harrison oraz Dallas. Strzelec drugiej bramki mógł tym samym cieszyć się z sympatycznego jubileuszu. Był to 100. gol Bamforda w karierze 27-letniego Anglika.