Kibice wrócą na stadiony? Będzie walka PZPN-u

Legia

Legia Warszawa (stadion) / fot. Mikołaj Barbanell

Prezes PZPN Zbigniew Boniek będzie lobbował za tym, by od marca kibice mogli ponownie wejść na stadiony PKO Ekstraklasy.

Oczywiście na razie w ograniczonym gronie – maksymalnie do 50 proc. wypełnienia stadionu i w reżimie sanitarnym. Tomasz Włodarczyk z portalu Meczyki.pl poinformował, że “we wtorek odbędzie się posiedzenie Komisji Kultury Fizycznej, Sportu i Turystyki, na którym Polski Związek Piłki Nożnej ma przedstawić argumenty, aby fani mogli dopingować swoje drużyny ze stadionów”.

Jeżeli PZPN przedstawi konkretny plan, to być może już od 1 marca kibice będą mogli znowu oglądać mecze ze stadionów. Byłaby to spora zmiana wobec początkowej postawy MKiDN (której podległy jest też resort sportu). Początkowo nie było tematu, ale zdecydowano się na otworzenie otwartych basenów, stoków czy orlików. Wobec tego kibiców zastanawiało, że stadiony (które zazwyczaj są na otwartym powietrzu) nadal były zamknięte. Nie mówiąc iż klubom piłkarskim przyda się zastrzyk finansowy, bo każdy dzień meczowy bez fanów na trybunach to kolejne straty.


OGLĄDAJ MECZE ZA DARMO W FORTUNA TV

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *