Pozycja Boruca w Legii może zostać zachwiana

Artur Boruc (Legia) / fot. Mikołaj Barbanell

Do tej pory Artur Boruc bardzo dobrze prezentuje się w zespole Legii Warszawa. Jednak jak donoszą “WP SportoweFakty” sytuacja polskiego bramkarza w stołecznym klubie może diametralnie się zmienić.

Artur Boruc jest jednym z lepszych transferów zespołu z Łazienkowskiej w ostatnim czasie. Były reprezentant Polski świetnie wywiązuję się ze swoich boiskowych obowiązków. Mimo tego przyszłość 41-lakta w stolicy nie jest do końca jasna. Kontrakt doświadczonego golkipera kończy się w czerwcu tego roku i jak informuje “WP SportoweFakty” obie strony są już w trakcie negocjacji nowej umowy. Jednak portal mówi również o możliwym zastępstwie dla Boruca, jeżeli rozmowy nie zakończyłyby się sukcesem.

Według najnowszych doniesień Legia ma być zainteresowana sprowadzeniem do zespołu Dante Stipicy. Obecny bramkarz Pogoni miałby zastąpić 65-krotnego reprezentanta Polski między słupkami stołecznego klubu. Jednak wykup Chorwata może być w tym momencie bardzo trudnym wyzwaniem. Kontrakt 29-latka z “Portowcami” ma obowiązywać do 2024 roku. Już w zimowym okienku transferowym Raków Częstochowa chciał pozyskać byłego bramkarz CSKA Sofii, jednak klub ze Szczecina odrzucił zaoferowane pół miliona euro. Mimo tego warszawski klub nadal może starać się o pozyskanie Stipicy, ale prawdopodobnie tylko w przypadku odejścia z zespołu Artura Boruca.

Polski golkiper w koszulce Legii w obecnych rozgrywkach Ekstraklasy rozegrał siedemnaście spotkań, w których stracił w sumie siedemnaście bramek. Natomiast Chorwat wystąpił w dwudziestu ligowych spotkaniach, wpuszczając w tym czasie zaledwie trzynaście goli.


OGLĄDAJ MECZE ZA DARMO W FORTUNA TV
OGLĄDAJ MECZE ZA DARMO W STS TV

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *