Poznaliśmy arbitra jutrzejszego starcia Polska – Argentyna

AMSTERDAM, NETHERLANDS - NOVEMBER 6: Referee Danny Makkelie during the Dutch Eredivisie match between Ajax and PSV at the Johan Cruijff Arena on November 6, 2022 in Amsterdam, Netherlands (Photo by Peter Lous/Orange Pictures/BSR Agency/Getty Images)

Wczoraj wieczorem dowiedzieliśmy się, kto posędziuje w meczu Polska – Argentyna, który będzie decydował o awansie do 1/8 finału mundialu. Arbitrem tego starcia będzie doświadczony holenderski sędzia.

Jak poinformował rzecznik prasowy PZPN – Jakub Kwiatkowski, o prawidłowy przebieg spotkania będzie dbał Danny Makkeile. To 39-letni holenderski arbiter, który na tegorocznym mundialu sędziował już jedno spotkanie. Makkeile był sędzia hitowego meczu 2. kolejki MŚ w Katarze, w którym Hiszpania zremisowała z Niemcami 1:1. Jego asystentami liniowymi będą jego rodacy: Hessel Steegdtra i Jan De Vries.

Co ciekawe jest też ciekawa decyzja FIFA odnośnie obsad sędziowskich wybieranych na poszczególne spotkania. Wcześniej było ustalone, iż w starciu drużyn reprezentujących dwie rożne konfederacje, arbitrem głównym nie może być sędzia, który jest z jednej z tych dwóch konfederacji. Teraz to się jednak wszystko zmieniło.

Mecz Polska – Argentyna rozpocznie się jutro o godzinie 20:00. Areną zmagań będzie Stadium 974 w Dosze.

Źródło: Twitter/ Jakub Kwiatkowski

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.


x