Powstanie hala sportowa przy Stadionie Zagłębia Lubin

Zagłębie Lubin


Projekt Zagłębia Lubin S.A. na realizację hali z boiskiem piłkarskim, zapleczem szatniowym i punktem gastronomicznym na potrzeby Akademii Piłkarskiej KGHM Zagłębie został wpisany przez Ministerstwo Sportu i Turystyki do Planu Wieloletniego do Programu inwestycji o szczególnym znaczeniu dla sportu. Tym samym MSiT pomoże finansowo w dalszym rozwoju infrastruktury Akademii Piłkarskiej KGHM Zagłębie.

Powstanie hali z boiskiem piłkarskim, zapleczem szatniowym i punktem gastronomicznym na potrzeby Akademii Piłkarskiej KGHM Zagłębie, to kolejny krok rozwoju infrastruktury klubowej akademii. Młodzi adepci piłkarscy, przy wsparciu MSiT oraz właściciela klubu KGHM Polska Miedź S.A., dzięki powstaniu nowego obiektu, będą mogli jeszcze efektywniej rozwijać swoje talenty i poprawiać umiejętności. Dzięki hali z boiskiem poprawi się komfort pracy trenerów oraz zawodników podczas niesprzyjającej pogody – szczególnie w miesiącach zimowych.

W dwukondygnacyjnej hali sportowej o powierzchni zabudowy 3188,87 m2 będzie znajdowało się boisko piłkarskie ze sztuczną nawierzchnią trawiastą z certyfikatem FIFA 2 STAR o wymiarach 40 x 70 metrów, zaplecze szatniowo-sanitarne oraz strefa kibica – wyposażona w trybunę, punkt gastronomiczny oraz muzeum. Elewacja budynku będzie przyozdobiona barwami naszego klubu, a od północnej części piłkarskiej hali znajdować się będzie 12 nowych miejsc postojowych. Sama hala będzie mieściła się bardzo blisko Stadionu Zagłębia – na terenach zielonych, od strony Sektora Rodzinnego.

Jesteśmy niezwykle dumni z powodu wpisania nas do Planu Wieloletniego. Wsparcie naszej nowej inwestycji przez Ministerstwo Sportu i Turystyki to kolejny krok w dalszym rozwoju Akademii Piłkarskiej KGHM Zagłębie. Hala sportowa pomoże naszym zawodnikom rozwijać umiejętności, a także pozwoli ograniczyć przyszłe wydatki związane z wynajmowaniem zamkniętych obiektów sportowych podczas zimy. Akademia Piłkarska KGHM Zagłębie jest jedną z najlepszych w Europie środkowo-wschodniej, jednak nie zamierzamy spoczywać na laurach i w dalszym ciągu zamierzamy ją rozwijać. Jestem przekonany, że nowy obiekt pozwoli naszej akademii wejść na jeszcze wyższy poziom – powiedział Mateusz Dróżdż, Prezes Zarządu Zagłębia Lubin S.A.

Jestem także bardzo zadowolony, że w akademia zaczyna funkcjonować w oparciu o jej pierwotne założenia, czyli inwestowanie w infrastrukturę środków pozyskanych ze sprzedaży utalentowanych graczy. Tak się stało tym razem, bowiem całość środków pozyskanych w ramach Solidarity Contribution transferu Krzysztofa Piątka do Genoa CFC, przeznaczyliśmy właśnie na realizację budowy hali. Pragnę podziękować wszystkim zaangażowanym w ten projekt, który po zrealizowaniu będzie wizytówką Zagłębia Lubin oraz Akademii Piłkarskiej KGHM Zagłębie – dodał sternik “Miedziowych”.

Wstępny harmonogram zakłada rozpoczęcie pierwszych prac latem 2019 roku.


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.