Poważne zmiany w Premier League. Koniec z symulkami!

Premier League

Władze Angielskiej Federacji Piłkarskiej (FA) pracują nad zmianą przepisów, które miałyby karać zawodników szczególnie lubujących się w wymuszaniu fauli czy symulowaniu kontuzji. 

FA ma w planach wprowadzenie pomeczowych kar dla zawodników, jeżeli udowodnione zostanie im działanie na pomyłkę sędziego, a tym samym wymuszenie korzyści dla swojej drużyny poprzez symulowanie faulu. Anglicy chcą wziąć w ten sposób przykład ze swoich sąsiadów, Szkotów, u których od 2011 roku obowiązuje przepis, umożliwiający federacji weryfikację wideo z sytuacji meczowej, której nie zauważyli arbitrzy i ukaranie zawodnika biorącego udział w oszustwie.

Przedstawiciele FA mają omówić tą kwestię ze swoimi kolegami ze Szkocji, poznać ich opinię i podjąć decyzję, co do swoich rozgrywek. Ma to skończyć z teatrem, którego na boiskach jest zbyt dużo i który często negatywnie wpływa na przebieg spotkania. Poza wymuszaniem faulu, karze mają poddani zostać także piłkarze, nadmiernie reagujący na kontakt z przeciwnikiem, jak np. łapanie się za twarz w przypadku uderzenia w inną część ciała. W ten sposób Premier League dokona kolejnego kroku jakościowego w swoich rozgrywkach po tym, jak wprowadzona została technologia goal-line.Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.